Заробити на класі: столичні мешканці примножують капітал на житлі

13 листопада 2017, 09:30
Навіть попри кризу і негаразди у Києві будуються заможні багатоповерхівки. Вартість квадратного метру в них складає від $2 тис

Хто ці люди і навіщо їм такі дорогі квартири?

Покупці, які ладні заплатити $200-500 тис. за елітне помешкання в Києві та інших великих містах, поділяються на тих, хто власне планує в ньому жити, а також на тих, хто робить це за ради прибутку. "Це люди, які мають капітал у розмірі 10-20 млн грн. І вони є покупцями. Я їх називаю співдевелоперами", – розповідає Микола Толмачов, генеральний директор компанії ТММ.

Відео дня

Такі покупці фінансують будівництво на ранніх стадіях для того, щоб отримати квартиру практично за собівартістю. І потім перепродати.

Зазвичай забудовники з початку продажів, коли будівництво перебуває на стадії фундаменту або первинних поверхів каркасу, роблять знижки на 10-15%, щоб створити ажіотаж і залучити більше клієнтів на цьому етапі. "Протягом будівництва ціна може зрости від 15 до 25%", – зазначає Давид Маор, генеральний директор Comfort House.

Нерухомість сьогодні для українців – чи не єдина можливість зберегти та примножити кошти на перепродажу квартир. Адже банківські депозити в доларах сьогодні мізерні – усього 2-5%. Але дехто продавати помешкання не збирається.

"Люди вірять більше в інвестування в нерухомість, ніж у депозити. Тому традиційно купують квартири, здають їх в оренду. І в нашому комплексі, ми бачимо 20% квартир, які купуються саме з цією метою", – говорить Оксана Забуруєва, керівник відділу продажів Obolon Residence.

Щоправда, таких людей не багато, бо українці звикли до швидких заробітків. Окупність інвестицій, вкладених у купівлю житла з метою подальшої здачі його в оренду, може складати від 10 до 20 років. І ніхто від цього не застрахований. Тому інвестувати навіть маленький капітал в орендне житло в нас наважується небагато хто, каже Толмачов.

Та все ж охочі є. "Це люди, які купують на ранньому етапі ті проекти, в які вони вірять, вони вважають, що ціна на них зросте. А потім або здають в оренду, або продають уже дорожче", – відзначає засновник компанії Taryan Group Артур Мхітарян, компанія якого вирішила фокусуватися на елітній нерухомості.

Що можна заробити на такій квартирі?

Досвід Royal Tower показує, що за рік ціна зросла на 50%. "Коли ми почали продавати за $1700-1800, ми укладали інвестиційні угоди, в тому числі і з японцями. Через рік їхні квартири вже коштували $2500, коли будинок вже було майже здано", – згадує Мхітарян.

Тож якщо ви маєте такі заощадження, то для вас є шанс збільшити свої статки. Але варто дуже пильно вивчати ринкову ситуацію і перевіряти надійність забудовника.

Показати ще новини
Радіо NV
X