Запозичення задля змін: що підштовхує Україну до перетворень

26 вересня 2017, 21:35
Минуло літо і в українському уряді знову почали думати, де взяти грошей


зазначив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Данилюк додає, що для МВФ також важлива фіскальна стабільність, тобто вплив на бюджет, щоб виплати не порушували стабільності фінансової системи.

Позиція Фонду дуже проста – гроші ми вам дамо, але потрібно змінювати країну. Адже без цього їх просто проїдять. Такої самої позиції дотримуються і в інших міжнародних інституціях. І ось що потрібно зробити в Україні, на їхній погляд.

"Я думаю, що для інвесторів – і для МВФ, і для приватних інвесторів, і для міжнародних організацій – важливий прогрес в речах, які вже були запущені, але де трошки Україна почала відступати. Йдеться про реформу банківського сектору в плані державних банків. Зокрема була прийнята стратегія, написаний закон Про корпоративне управління в державних банках. Але трохи ми відчуваємо певне уповільнення. Другий блок – це все те, що пов'язано з реформами державних компаній, і приватизація", – вважає Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні.

Багато хто каже: досить жити вказівками з-за кордону, треба думати своєю головою. Та така позиція безвідповідальна, – кажуть експерти.

Але для того, щоб економіка України зростала більш швидкими темпами, ніж зараз, рецепт один – структурні реформи. Серед головних реформ, на думку Наталії Яресько, міністра фінансів України у 2014-2016 роках, це приватизація, земельна реформа, зменшення рівня корупції, довіра до судової системи: "Нам потрібні інвестиції. Наші українські та іноземні. Щоб переконати, потрібно мати в що інвестувати і бути переконаним, що є судова система, яка працює незалежно".

Щоб економіка розвивалася, потрібні інвестиції, а не борги. Це ключове. "Причому інвестиції не спекулятивні, як купівля
Відео дня


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X