Загроза з Півдня. Молдова зробила крок у бік торгової війни з Україною

Українська молочна продукція тепер буде квотуватися і обкладатися митами
Фото: moldnews.md

Українська молочна продукція тепер буде квотуватися і обкладатися митами

У середу, 27 квітня молдавський уряд прийняв постанову, яка обмежує постачання української м'ясомолочної продукції, повідомили молдавські ЗМІ

Мита будуть діяти до кінця 2016 року. При цьому на імпорт молока та сухого молока як сировини для місцевих виробників мита братися не будуть. Розподіл квот буде відбуватися за принципом "перший прийшов – перший обслужений".

Введення квот в уряді Молдови пояснили зверненням у січні цього року місцевих виробників, які заявляли, що не можуть конкурувати з більш дешевою українською продукцією і це їм загрожує банкрутством.

Так, згідно з постановою, на постачання цих товарів будуть введені квоти: на молоко і вершки – 1 тис. т, кисломолочну продукцію – 1 тис. т, вершкове масло, морозиво, сири і сир – 750 т, ковбаси, сосиски і м'ясні консерви – 250 т. Поставки понад квот будуть обкладатися ввізним митом. За експорт молока та вершків – 10%, іншої молочної продукції – 15%, вершкового масла та сирів – від 15% до 20% плюс €500/т, м'ясної продукції – 15%.

Це призведе до скорочення обсягів експорту, так як українська продукція стане менш конкурентоспроможною на молдавському ринку, зазначає експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Аліна Жарко. Обсяги експорту перевищують виділені Молдовою квоти. Так, у 2015 році на молдавський ринок було поставлено 5,5 тис. т українського молока і вершків, а це 62% від загального експорту цієї продукції. Поставки сирів при обсязі 2,7 тис. т займають 25% українського експорту.

Другим негативним чинником стане втрата частини валютної виручки. Директор департаменту міжнародних продажів компанії Терра Фуд Дмитро Шульмейстер відзначає, що у минулому році українські молочні компанії продали в Молдову продукції приблизно на $20 млн.

Найбільший вплив відчують на собі невеликі виробники кисломолочної продукції, які знаходяться поруч з молдавським кордоном, вважає аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. Це пояснюється тим, що термін придатності таких продуктів короткий і далеко транспортувати їх не виходить. При незначних обсягах поставок у 2,7 тис. т в 2015 році, частка Молдови становила 72%.

Шпигоцька каже, що також від введення мит постраждають експортери сирів і морозива. У минулому році частка молдавського ринку тут становила 25% і 32% відповідно.

Нарешті, третім негативним наслідком може стати торгова війна між Україною і Молдовою. Так, за словами директора інформаційно-аналітичного агентства Інфагро Василя Вінтоняка, Україна може аналогічно застосувати мита до молдавських виноматеріалів, овочів та фруктів. "Думаю, Молдова погарячкувала. Для них український ринок збуту більш важливий, ніж для українських молочників молдавський", – сказав він.

За словами Шульмейстера, компанія Терра Фуд вже звернулася до Мінекономіки та Мінагрополітики з проханням не допустити зменшення квот та підвищення мит з боку Молдови.

Нагадаємо, що в березні цього року Олексій Павленко – на той час діючий міністр аграрної політики і продовольства – заявляв, що у разі введення мит на українську молочну продукцію з боку Молдови, Україна застосує дзеркальні санкції, причому не тільки по цій групі товарів.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: