Забудували. Продажі житла в країні перевищили показники минулих років

16 квітня 2018, 08:00

Торік кількість житла, прийнятого в експлуатацію, зросла на 9% порiвняно 2016 роком, а у столиці, де його будують найбільше – майже на 30%. 

За даними Мінюсту, кількість угод купівлі-продажу сягнула приблизно 450 тис. Це майже наполовину менше, ніж 2007 року. Але на 10% більше, ніж 2016 року.

Для зростання ринку нерухомості є декілька причин. По-перше, зменшення відсотків за депозитами. У гривні вони не перевищують 12%. Тобто нижчі за інфляцію 2017 року. По-друге, низька ціна на нерухомість – хоча й незначне, але зростання економіки.

Відео дня

"Ми сьогодні будуємо більше ніж 2 млн кв. метрів у Києві. Тоді як навіть у найкращі радянські часи було 1,5 млн кв. метрів. Тобто ми вже перевищили цей план", – стверджує Ігор Ніконов, засновник KAN Development.

Девелопери стверджують – нерухомість для українців найбільш зрозумілий шлях для інвестицій. Тоді як інших можливостей для людей вигідно вкласти свої кошти не так вже й багато. Гроші мають працювати.

Але однією з найбільших проблем для людей із капіталом в Україні – є обмежений вибір інструментів для його збереження та примноження.

Тримати у банківському сейфі або на депозиті – невигідно. Особливо гривню. Адже відсотки не перекривають втрати від інфляції. Традиційно більшість тих, хто має зайву копійчину, купують нерухомість.

У продовження теми дивіться інтерв'ю з Ігорем Ніконовим, засновником KAN Development, який розповість, де збирається побудувати найбільшу будівлю в країні.

Також ведучі у програмі розповідають про те, як виробники натуральних та органічних товарів завойовують місце на внутрішньому ринку. Крім того, у програмі йдеться про те, які види малого бізнесу можуть приносити надприбутки та зробити власника успішним.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X