З’явився клон популярного в Україні піратського сайту

3 квітня 2017, 15:26
3041
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Відновлення роботи сайту з "іменем" fs.life свідчить про те, що Україна програла боротьбу проти піратства, вважають гравці ринку

Скріншот

Закритий минулого року FS.to отримав нове "життя"

У всесвітній мережі "відродився" закритий у листопаді 2016 року за піратство сайт FS.to, але в іншому домені – fs.life. За дизайном і наповненням він нагадує свого попередника, хоча й не повністю його повторює.

В Кіберполіції НВ Бізнес повідомили, що знають про fs.life і "зараз розбираються з ним".

Іван Шестаков, директор з маркетингу Megogo, зазначив, що у fs.life дещо відрізняється інтерфейс і плеєр від тих, які були у "тезки". Він висловив припущення, що клон необов’язково запустили ті самі власники, що й FS.to. "Поширена практика – плодити фальшиві сайти. Дзеркала чи просто підробки – все для того, щоб паразитувати на сервісі, який уже відомий", - наголосив він.

Шестаков навів приклад – щомісяця з’являється декілька фальшивих сайтів з іменем megogo, які компанія "успішно закриває". За його словами, в одного з найбільших в Україні піратів налічується по декілька десятків інтернет-"дзеркал". "Аби не закрили", - зазначив він.

Директор Divan.TV Аркадій Канюка висловив припущення, що fs.life відродила команда FS.to: "Але важливо не це. Важливим є те, що його вдалося відродити, а це означає, що держава показала свою безпорадність у боротьбі з піратством". Він зазначив, що в той час, як президент "Петро Порошенко підписує законопроект про підтримку українського кіно, сервіс, який вбиває це саме кіно, відновлює свою роботу". Це свідчить про те, що держава програла боротьбу з піратством, навіть не встигнувши як слід її розпочати. "Ви чули хоч одне ім'я людини, яку би притягли до відповідальності за нелегальну діяльність і піратство в Україні? – поставив директор Divan.TV риторичне запитання. – Я – ні. І тепер ми стали ще на крок ближче до санкцій США як країна-правопорушник", - зробив невтішний висновок Канюка.

В Divan.TV і Megogo розповіли, що після минулорічного закриття низки популярних серед українців сайтів із безкоштовним відеоконтентом вони не відчули значного зростання трафіку. Ще один учасник ринку, oll.tv, утримався від коментарів.

У листопаді 2016 року про своє закриття оголосили інтернет-ресурси FS.to, Ex.ua і Torrents.Net.Ua. За оцінками Кіберполіції, збитки, завдані сайтом FS.to, сягали 5 млн грн. Тоді ж правоохоронці розповіли, що у цього ресурсу є сервери-дзеркала за кордоном, тобто він може відновити свою роботу. Кіберполіція пообіцяла заблокувати всі доменні імена та банківські рахунки, пов’язані з FS.to.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 20:18

article_img
Чорний ринок. Нацбанк оприлюднив список виявлених незаконних обмінних пунктів
Фінанси

Вчора, 08:22

article_img
Сприятиме інфляції. Українці отримуватимуть готівку замість субсидій
IT-індустрія

Вчора, 20:00

article_img
Відзначилися. Українських розробників Amazon запідозрили у стеженні за веб-камерами користувачів

Головне

IT-індустрія

Вчора, 14:23

article_img
Перевірте свою. У мережі вкрали дані близько 773 млн email-адрес
Країни

Вчора, 12:46

article_img
У Польщі визнали зміни до "української" частини закону про Інститут нацпам’яті неконституційними
Геополітика

Вчора, 17:27

article_img
ЄС вимагає від РФ негайно звільнити захоплених українських моряків