Вугільний пил. На ТЕС виникли проблеми з паливом

2 серпня 2016, 20:17
2760
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Через проблеми з поставками із зони АТО, Україні доведеться купувати більш дороге вугілля у ПАР

Фото: hubs.ua

В Україні різко скорочуються запаси вугілля. Це не лише загрожує енергобезпеці країни, а може призвести до віялових відключень електроенергії

За липень 2016 року резерви вугілля на складах українських ТЕС і ТЕЦ скоротилися на 20% (315 тис. т). Таким чином, 1 серпня цього року запас вугілля на підприємствах склав близько 1,3 млн т. Про це повідомило джерело інформаційного агентства Інтерфакс-Україна у Міненерго.

Якщо ж порівнювати із показниками минулого року, то на 1 серпня поточного року резерви зменшилися майже на 16%, порівняно з серпнем 2015 року.

Причиною такого зниження запасів вугілля стали недостатні обсяги поставок з непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей. Також Павлоградвугілля у травні скоротив видобуток вугілля на 500 тис. т, говорить старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква. Схожа ситуація на підприємстві була і у червні.

Наслідки зниження запасів вугілля можуть позначитися на стабільності роботи електросистеми. Голова аналітичного відділу ІК Eavex Capital Дмитро Чурін пояснює, що теплова генерація виробляє близько 38% споживаної електроенергії і займає важливу роль в енергобалансі країни.

Одним з наслідків може стати віялове відключення електроенергії, додає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич. За його словами, цього можна уникнути лише за допомогою імпорту електроенергії з Росії, так як з інших джерел він неможливий.

"Але поки уряд не допускає сценарію віялового відключення електроенергії. Воно шукає можливості поповнити запаси вугілля", – додає Чурін.

Втім, проблеми можливо вдасться вирішити за рахунок відновлення поставок із зони АТО які поновилися у липні. "Але, напевно, доведеться імпортувати кілька кораблів вугілля з ПАР", – додає Саква.

В. о. генерального директора Центренерго Олег Коземко вже заявив, що до кінця поточного року підприємство планує імпортувати близько 300 тис. т вугілля через порти.

Втім, цей варіант не дуже вигідний для України, навіть незважаючи на зниження світових цін на вугілля. За підрахунками Марунича, імпорт вугілля з ПАР обійдеться на 15-20% дорожче поставок з неконтрольованих територій.

Чурін пояснює, що цінова пропозиція з ПАР зараз $74/т, у той час, як українське вугілля можна купити за $55/т. Таким чином, імпорт вугілля зараз невигідний. За його словами, зараз є технічна можливість поставок на 400 тис. т вугілля. Але через високі ціни, втрати на різниці можуть скласти близько $8 млн.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
Політика

Сьогодні, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger

Головне

Події

Сьогодні, 14:57

article_img
У Львові помер 98-річний лідер бандерівського крила ОУН
Події

Сьогодні, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою
Політика

Сьогодні, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією