Все по-Гройсману: що чекає на Україну

17 березня 2017, 14:15
Прем’єр-міністр обіцяє дві довгоочікувані реформи - пенсійну і земельну - вже у 2017 році

Під час 13-ї щорічної інвестиційної конференції Dragon Capital прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів про основні реформи, які побачить українське суспільство у поточному році. НВ Бізнес публікує основні тези очільника уряду

Відео дня

Потрібно створювати умови, щоб бізнес почувався комфортно. Ми знаємо про наші внутрішні проблеми, але усі проблеми, з якими ми сьогодні зіткнулися і в промисловій сфері, і в контролі, і в адмініструванні, всі вони створені штучно. Одна із головних проблем, чому реформи просуваються повільно, полягає в інституційній слабкості держави. Тому, щодо ключових реформ, які ми маємо провести у 2017 році, нам треба змінити систему управління державою.

Потрібно реформувати і посилити державні інституції. Ми розуміємо що відбувається із інспекціями сьогодні, розуміємо що відбувається із контролюючими структурами. Ми хочемо ліквідувати податкову міліцію, економічну службу СБУ і економічну службу МВС, і створити єдину сучасну ефективну службу фінансових розслідувань.

Вже у квітні ми покінчимо із подвійними і потрійними реєстрами податку на додану вартість. У 2017 році проблему буде вирішено системно, не залежно від того, хто управляє процесом. Ми впровадимо абсолютно нову систему адміністрування ПДВ. Вона буде абсолютно електронною, ніхто не зможе на неї впливати.

Митниця потребує докорінних змін. Ми передбачили відповідний механізм для оптимізації української митниці у 2017 році. Хочемо щоб вона була прозора, достатньо автоматизована і дуже швидка. Ми спрямували окремий підрозділ із 17 осіб, який виїхав до Одеської митниці, для організації роботи. За п’ять днів роботи Одеська митниця виконала план надходжень за один місяць – уявіть масштаби корупції. Ми припинимо це, подолаємо корупцію на усіх митницях, ліквідуємо неефективні митниці.

Розпочато перевірку державної споживчої служби, бо отримуємо сигнали, що ця служба, особливо в одеських портах, працює абсолютно неефективно. Зараз опрацьовуємо скарги, відповідні матеріали вже передали до НАБУ. Я хотів би, щоб хтось за це опинився за гратами.

Потрібно покращити систему корпоративного управління. Ми маємо більше 3,5 тис державних підприємств і держава не є ефективним власником. Ми не можемо забезпечити якісне управління на більшості підприємств. Тому ми маємо публічно передати ці активи у корпоративний сектор. Чесний бізнес абсолютно відкрито має брати участь у приватизації, отримувати можливості для інвестування і розвитку цих підприємств.

Ще одна важлива реформа – це нова сучасна і справедлива пенсійна система. Дефіцит пенсійного фонду складає майже 50%, при цьому 80% українських пенсіонерів знаходяться на мінімальній пенсії. Так система пенсійна працювати не може, ми маємо її змінити. За нашими розрахунками, до 2024 року пенсійна система після реформи може стати бездефіцитною.

Зовсім скоро ми вийдемо публічно із пропозицією щодо земельної реформи. Вона дасть можливість запроваджувати справедливі ринкові механізми щодо обігу українських земель, в інтересах українських громадян.

У нас є безліч перешкод. Починаючи від опору самої системи, закінчуючи популістами. Але країна із такими ресурсами врешті має стати сильною, демократичною і заможною країною. Україна повністю самодостатня і здатна досягти цього успіху.

Показати ще новини
Радіо НВ
X