Володимир Лавренчук не замінить Валерію Гонтареву до осені

11 травня 2017, 21:35
Нового голову Національного банку громадськість не побачить до вересня

Перший заступник голови Національного банку України Яків Смолій може виконувати обов’язки Валерії Гонтаревої до осені. Такий сценарій не виключає сама очільниця Нацбанку, яка від сьогодні, 11 травня, перебуває у вимушеній відпустці. Цю ж інформацію НВ Бізнес підтвердили два незалежні джерела.

Відео дня

Як повідомила Гонтарева в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна, депутати так і не спромоглися проголосувати за відставку до 10 травня, тож вона взяла вимушену відпустку. «За майже три роки в мене накопичилося багато відпустки, так що десь до другої половини серпня вона є», – сказала голова НБУ.

За її словами президент, Кабінет міністрів і міжнародне співтовариство розуміють, що ситуація із призначенням нового голови НБУ не повинна затягуватися. Тож сценарій із можливим навмисним зволіканням із призначенням нового очільника є малореалістичним.

За словами Гонтаревої, кандидат номер один – голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук – один із тих людей, які вона особисто рекомендувала президенту Петру Порошенко лишається у переліку кандидатів. «Я вважаю, що цей кандидат – це саме те, що на сьогоднішній день необхідно нашій банківській системі для незалежності Нацбанку, для збереження безперервності [в роботі регулятора], – заявила Гонтарева в інтерв’ю.

У той же час, за словами інвестиційного банкіра, який побажав лишитися не названим, Лавренчук у кращому випадку може очолити НБУ у липні поточного року. «А в цілому, це може затягнутися до вересня», – каже співрозмовник НВ Бізнес, близько знайомий із ситуацією.

Сам Лавренчук протягом дня на дзвінки НВ Бізнес не відповідав. Представник акціонера Райффайзен Банку Аваль у приватній розмові повідомив, що говорити про очевидність призначення Лавренчука головою НБУ поки рано, тож і про рішення щодо нового очільника дочірнього банку Raiffeisen Group в Україні щось казати передчасно.

«Давайте почекаємо. У нас є інформація, що до осені жодного призначення не буде. Більше того, у тому переліку ще не відсіяли інших кандидатів. Наприклад, лишається той же Шлапак [Олександр, голова ПриватБанку]. Зараз відбувається політична боротьба за посаду», – каже співрозмовник на правах анонімності.

Новому голові, не Гонтаревій, буде легше на цій посаді, адже найважчі завдання – очищення банківського сектору та макроекономічна стабілізація – вже виконані. «Але якщо хочете подивитися, скільки його чекає проектів… – там 50 проектів. Все це ми називали третім етапом реформування, який буде вже, вибачте, нескінченним», – повідомила Гонтарева.

Проте, на думку співрозмовників НВ Бізнес, нового голову все ж таки чекають і репутаційні ризики. Так, наприклад, на зустрічі ЄБРР з інвесторами на Кіпрі сьогодні, 11 травня, заступник голови НБУ Олег Чурій хоч і не дав стверджувальної відповіді на питання, чи буде НБУ надалі банки закривати, але й не заперечив таких перспектив.

«Інвестори порівняли економіку України з турецькою за розмірами і зауважили, що у Туреччини, при цьому, функціонує лише 40 банків, а в Україні 90. На те, чи будуть ще закриття, Чурій відповів, що більша частина активів системи у невеликої кількості банків, і якщо когось найближчим часом позбавлять ліцензій, то ніхто не помітить втрати такого бійця», – каже співрозмовник НВ Бізнес, що був присутній під час розмови.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X