VISA дозволить підприємцям відмовитися від дороговартісних терміналів
Міжнародна платіжна система VISA презентувала новий спосіб безконтактних платежів. Розробка компанії mVisa спрямована на спрощення розрахунків за товари та послуги. Про це повідомив Андрій Алейкін, голова департаменту інноваційних платіжних рішень компанії VISA в країнах СНД та Південно-Східної Європи.
Передова технологія дозволяє виключити з розрахункових операцій таку ланку, як традиційний POS-термінал. Усі розрахунки відбуваються за допомогою двох телефонів, один з яких належить підприємцю, а інший клієнту.

Ініціалізація платежу відбувається за допомогою спеціального QR-коду в торговій точці. Клієнт має відсканувати код із телефону підприємця, або іншого цифрового чи паперового носія. Сума транзакції може вводитися самостійно, або вже бути заздалегідь передбаченою QR-кодом. Після чого клієнт проводить оплату, а продавець отримує підтвердження платежу на свій телефон.
Наразі технологія mVisa тестується українськими банками. За словами Алейкіна, компанія веде переговори щодо її провадження, і банки зможуть активно пропонувати її своїм клієнтам вже у найближчі рік-два.

«Спершу ця технологія розроблялася для ринків, де є проблеми з інфраструктурою, тобто для ринків, що розвиваються – Індія, Кенія, Уганда, Єгипет. Але, як тільки пішли перші транзакції та напрацювали досвід, то технологія стала цікавою і для більш розвинутих ринків», – розповідає НВ Бізнес Алейкін.
Згідно з українським законодавством, торговці мають встановлювати POS-термінали для безготівкового розрахунку клієнтами. Проте, як каже представник компанії VISA, велика частина дрібних торговців не приймає безготівкові платежі, оскільки процедура реєстрації торговця в банку на отримання еквайрингу за допомогою термінала може бути доволі складною, а самі термінали надто дорогими, особливо враховуючи, що малий бізнес може не проводити великої кількості транзакцій.
«Тому це рішення для малого бізнесу може бути цікавим для сотень тисяч торговців. Дуже велика частка з яких, у тому числі й в Україні, не покрита безготівковими платежами. Ми сподіваємося, що наше рішення допоможе вирішити цю проблему», – каже Алейкін.
У країнах, де ця технологія вже працює, транзакції ростуть у геометричній прогресії.