VISA дозволить підприємцям відмовитися від дороговартісних терміналів

13 травня 2017, 17:20
Компанія VISA представила технологію, яка дозволяє сплачувати за товари та послуги в магазинах без готівки чи карток

Міжнародна платіжна система VISA презентувала новий спосіб безконтактних платежів. Розробка компанії mVisa спрямована на спрощення розрахунків за товари та послуги. Про це повідомив Андрій Алейкін, голова департаменту інноваційних платіжних рішень компанії VISA в країнах СНД та Південно-Східної Європи.

Відео дня

Передова технологія дозволяє виключити з розрахункових операцій таку ланку, як традиційний POS-термінал. Усі розрахунки відбуваються за допомогою двох телефонів, один з яких належить підприємцю, а інший клієнту.

Нова технологія mVisa дозволить відмовитися і від терміналів, і від карток

Нова технологія mVisa дозволить відмовитися і від терміналів, і від карток Фото:

Ініціалізація платежу відбувається за допомогою спеціального QR-коду в торговій точці. Клієнт має відсканувати код із телефону підприємця, або іншого цифрового чи паперового носія. Сума транзакції може вводитися самостійно, або вже бути заздалегідь передбаченою QR-кодом. Після чого клієнт проводить оплату, а продавець отримує підтвердження платежу на свій телефон.

Наразі технологія mVisa тестується українськими банками. За словами Алейкіна, компанія веде переговори щодо її провадження, і банки зможуть активно пропонувати її своїм клієнтам вже у найближчі рік-два.

Сканування QR-коду клієнтом
Сканування QR-коду клієнтом Фото:

«Спершу ця технологія розроблялася для ринків, де є проблеми з інфраструктурою, тобто для ринків, що розвиваються – Індія, Кенія, Уганда, Єгипет. Але, як тільки пішли перші транзакції та напрацювали досвід, то технологія стала цікавою і для більш розвинутих ринків», – розповідає НВ Бізнес Алейкін.

Згідно з українським законодавством, торговці мають встановлювати POS-термінали для безготівкового розрахунку клієнтами. Проте, як каже представник компанії VISA, велика частина дрібних торговців не приймає безготівкові платежі, оскільки процедура реєстрації торговця в банку на отримання еквайрингу за допомогою термінала може бути доволі складною, а самі термінали надто дорогими, особливо враховуючи, що малий бізнес може не проводити великої кількості транзакцій.

«Тому це рішення для малого бізнесу може бути цікавим для сотень тисяч торговців. Дуже велика частка з яких, у тому числі й в Україні, не покрита безготівковими платежами. Ми сподіваємося, що наше рішення допоможе вирішити цю проблему», – каже Алейкін.

У країнах, де ця технологія вже працює, транзакції ростуть у геометричній прогресії.

Показати ще новини
Радіо NV
X