Випадковий візит. Як перевірятимуть бізнес – Перша Шпальта

29 травня 2017, 21:15
Нещодавно уряд прийняв дивну постанову Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні

Ключові зміни в прийнятому документі полягають у тому, що з'явився раптовий візит без попередження, коли інспектор може прийти до роботодавця раптово, поспілкуватися з працівниками, відібрати відповідні пояснення.

Відео дня

"Оскільки ми розуміємо, що така робота не документується, не відображена в первинних документах підприємства. Тому основним механізмом виявлення є відбір пояснень, фотовідеофіксація виконання роботи працівником. І після чого, у разі належного оформлення [відбувається] застосування відповідних санкцій", - попереджає Ігор Дегнера, директор департаменту з питань праці Держпраці.

В контексті використання праці неоформлених працівників статтею 265 Кодексу законів про працю визначено штраф у розмірі, еквівалентному до 30 мінімальних заробітних плат - 96 тис. грн. І добре, якщо підприємця викриватимуть тільки в порушенні по одному співробітнику, а якщо таких буде, наприклад, десять, то доведеться викласти кругленьку суму. Це майже 1 млн грн.

Представники бізнесу також вважають, що держава повинна вживати дії, які будуть налагоджувати контроль за працевлаштуванням. Тому що це є дійсно великою проблемою. Вони обумовлені не тільки небажанням роботодавця офіційно влаштовувати працівників, а є досить багато різних факторів.

"Перестороги в бізнесі виникають тільки з приводу того, щоб тут не застосовувався фіскальний підхід до цього. Тому що, на жаль, у бізнесу є досить багато негативного досвіду, коли ведення бізнесу сприймається досить часто з презумпцією винності цього бізнесу", - наголошує Олександр Почкун, керуючий партнер Baker Tilly Ukraine.

Дійсно, бізнес будь-які контролюючі дії з боку держави сприймає з точки зору свого минулого досвіду. Прикро, але навіть якщо ці дії держави в цілому позитивні, є відповідне негативне сприйняття бізнесу щодо будь-якого контролю.

Зрештою, чим рівнішими є умови для різних видів бізнесу, тим більш ринкові умови сформуються в Україні для розвитку конкуренції. Наприклад, що стосується працевлаштування, то є неврегульовані моменти.

Наприклад, використання праці сезонних робітників. Ця площина досить погано врегульована. Це стосується в першу чергу сільського господарства. "І у них є дуже великі проблеми з наймом таких працівників під час збору врожаю чи будь-якого тимчасового найму. Досить часто ці роботи пов'язані з підвищеним ризиком. І договори цивільного характеру до таких працівників не застосовуються. Відповідно, сільгоспвиробники, які змушені наймати сезонних працівників, бояться цієї постанови", - ділиться Почкун.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також у програмі дивіться ексклюзивне інтерв'ю з в. о. голови Національного банку України Яковом Смолієм, про те, якою буде в подальшому політика Нацбанку щодо регулювання ринку.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента Першої Шпальти Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X