Від ідеї до прибутку. Як розкрутити бізнес на вуличній їжі

22 жовтня 2018, 18:22

Фестиваль вуличної їжі у Києві уже рік працює в режимі успішного бізнесу. 

Кожен фестиваль надає можливість рестораторам і стартаперам заробити непогані гроші. Але для цього потрібно одразу зосередитися на аспектах, які дуже впливають на заробіток, а саме: цінова політика та продумане меню для кожного сезону та погоди. Про це йдеться у випуску економічного щотижневика Перша Шпальта.

Відео дня

Майже 2 роки така ідея була виключно “фаном” і не приносила прибутку, розказує засновник фестивалю Вулична їжа Роман Тугашов. Але побачивши, що інтерес до фестивалю зростає, він вирішив змінити стратегію та перетворити благодійність на бізнес-модель.

"Ми намагалися шукати якісь формати, де безпосередньо на самому фестивалі можна заробити гроші. Ми відмовились, найперше і найголовніше, від безкоштовного входу, це нам одразу дало можливість ті самі елементарні речі зробити: закупити нові шезлонги, закупити нові столи, зробити місця для відпочинку, для розбудови інфраструктури. Ми отримали ту аудиторію, яка нас любить, готова до нас приходити ось уже шостий сезон поспіль", - розповідає Тугашов.

Крім того, фестиваль дає шанс за три дні протестувати формат введення бізнесу, щоб вирішити – чи залишити його, чи відмовитись від нього назавжди. Також за словами засновника мережі Vertuta Ігора Орлянского, це можливість заявити про себе на ринку.

"Є декілька таких історій, коли люди приходили з точкою продажу з маленьким фургончиком на цей фестиваль, починали продавати, бачили, що люди купують ці товари, і потім відкривали ресторани. Тут діє зворотний зв'язок", - додає співвласниця VforVegan Ольга Терницька.

Таку думку також підтримує співласник Churros Factory, WOK factory, Ой Вей Діма Дубровний. За його словам, формат вуличної їжі виступає майданчиком, на якому все зроблено для того, щоб молодий підприємець чи просто будь-яка людина могла спробувати.

Втім, участь у фестивалі іноді приносить і непоганий прибуток для новачків, зазначає власник компанії Furgoneta Алла Овсяннікова.

Як бачимо – безглузда, на перший погляд, ідея сформувала нові формати бізнесу, які дозволяють не відкривати стаціонарний заклад, звільняють від фінансових ризиків та купи паперів.

"Коли ти відкриваєш ресторан, це великі інвестиції. На форматі Вуличної їжі ці інвестиції в сотні разів менші. Але ти можеш бути не менш успішним. Можливо, ми говоримо про інший заробіток, він менший. Але в співвідношенні він набагато більший, якби ми вкладали в ресторан і вкладали тут. Вкладення в сотні разів менші, а заробіток в десятки разів або в якусь мінімальну кількість разів менший", - говорить співвласник Black Burger, Fish&Chips Руслан Ясінецький.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також для фестивалів на кшталт Вуличної їжі важливе чітке потрапляння в цільову аудиторію. Крім того, публіка цінує різноманітність. Тому навіть спонсори, які беруть участь у заходах, мають не просто встановлювати промо-локації, але й вигадувати щось для розваг.

"Те, що ми створюємо контент, це супер, класно. Але те, що наші партнери також створюють свій власний контент, ось ця синергетична складова, вона діє як вибухова речовина. Ми їм даємо наших 25-30 тисяч гостей, які приходять за 2,5 дні, абсолютно лояльної аудиторії, платоспроможної аудиторії, готової до чогось нового. І вони абсолютно добре і класно контактують з ними", - розповідає Тугашев.

Започатковувати справу також важливо в партнерстві з кимось. Вибір партнера у такому виді бізнесу ґрунтується на спільних поглядах та небайдужості до найбезглуздіших ідей.

Ще одна особливість фестивального бізнесу – люди. Захід не можна вважати успішним у разі низької відвідуваності. Перед початком кожного заходу оголошують міні-конкурс, розглядають заяви нових учасників та проводять дегустації.

"Будь-який бізнес повинен вирішувати два питання. Або вирішувати якусь проблему твого потенційного клієнта, або дарувати додаткові емоції. Ми вирішуємо проблему, що робити в суботу і в неділю у Києві, куди з дітлахами піти. Тому ідеально, щоб бізнес вирішував цих два великих питання. Третього питання немає. І якщо ви дасте на своєму фестивалі відповідь на ці два питання, що ви щось вирішуєте або даєте цю додаткову емоцію, то фестиваль може злетіти", - зазначає Тугашев.

Як і в будь-якому бізнесі не можна розслаблятися, адже випередити може і маленький конкурент. Тому важливо спостерігати за ринком, працювати з лідерами ідей та продумати свій бізнес так, щоб можна було спокійно пережити невдачі.

"Ми розглядаємо нашу кампанію як річну. Ми можемо собі дозволити навіть один фестиваль відпрацювати або в нуль, або в мінус, але за рік виходить те, що ми планували за рік. Ми живемо нашим фінансовим роком, одним на всі наші 10-12 фестивалів. Я радію від того, що у нас іде все за планом…Сьогодні компанія Вулична їжа заробляє близько 10-12 млн на рік", - підсумовує засновник фестивалю.

Крім того, журналісти програми розбиралися, чому купівля ліків може перетворитися на велику проблему. Дивіться також у Першій Шпальті репортаж про те, хто та як інвестує в фармацевтику.

Завершує випуск письменник Густав Водічка, який у своєму блозі розмірковує, як реформувати податкову систему.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X