Від чого агентство S&P застерігає українську владу, – експертна думка

13 травня 2017, 18:00
Рейтингове агентство оцінило українські ризики

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові та короткострокові рейтинги України в іноземній і національній валюті на рівні "B-/B". Рейтинг України за національною шкалою підтверджено на рівні "uaBBB-".

Відео дня

Одночасно експерти S&P нагадали про виплати, з якими Україні варто впоратися, щоб перспективи лишалися стабільними та надійними. Агентство оцінює виплати Україною основної суми боргу та відсотків за зобов'язаннями протягом 2017-2020 років більш ніж в $20 млрд, або близько 21% ВВП у 2017 році.

НВ Бізнес звернулося до експерта з питанням, що означає поточна оцінка S&P та від чого застерігають Україну аналітики міжнародного агентства.

Михайло Демків, аналітик банківського сектора групи ICU

Рейтинг лишився на тому ж рівні – як мінімум, ми не рухаємося вниз. Позначений рейтинг, як стабільний, що говорить про те, що вони очікують у найближчі 12 місяців збереження співпраці з МВФ та з іншими міжнародними кредиторами.

Але вони також відзначають, що є ризики, які можуть спричинити погіршення рейтингу. Це програш у Стокгольмі, плюс програш по російських євробондах – на $3 млрд, які пішли через апеляцію.

Другий момент, який загрожує нашим світлим перспективам, це згортання реформ, нездатність уряду успішно їх впроваджувати. Йдеться про ті реформи, які від нас вимагають найближчим часом МВФ – це пенсійна і земельна реформа.

Якщо вдасться уряду впровадити ці реформи, то це буде в очах рейтингового агентства плюсом. Якщо з огляду на якісь причини земельна і пенсійна реформа не будуть зроблені, або будуть, як інколи вже траплялося, напівзробленими, то це одна з причин, які можуть призвести до зниження рейтингу.

Третій фактор, який несе загрози, є втрата Національним банком незалежності, і відходження від наміченого раніше курсу. Тобто чи буде збережений поточний курс на реформи, чи, навпаки, візьме гору конкуруюча ідея стосовно продуктивної емісії. Бо на сьогодні справді є два шляхи, якими може піти центральний банк і держава. Один – той, яким ми йдемо і який ухвалювався з МВФ. Другий – який активно в медіа пропагують зараз. Є людина в стінах НБУ, яка є прихильником цих ідей. Голова спостережної ради НБУ активно пише на тему продуктивної емісії гривні.

Ще є момент, четвертий. Це необхідність ще однієї реструктуризації у віддаленій перспективі. Вони очікують, що 2017-2018 роки ми проходимо нормально, з наявними ресурсами, які ми маємо у міжнародних резервах. А вже у 2019-му потрібно думати, за рахунок чого розраховуватися за зовнішніми зобов’язаннями. І у найближчому своєму перегляді вони вже будуть дивитися, як Україна готується до погашень у 2019 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X