Від американців до французів. Peugeot Citroën викупив Opel

1 серпня 2017, 14:08
Французька компанія Groupe PSA (Peugeot Citroën Automobiles) оголошує про закриття операції з придбання підрозділів GM - німецького бренду Opel і його британської дочки Vauxhall

Про це повідомляється в прес-релізі Групи PSA.

На закриття угоди було потрібно п'ять місяців. Вперше про це оголосили на початку березня, перед Женевським автосалоном.

Відео дня

Покупка обійшлася французам в 1,3 млрд євро. Ще 900 млн євро банк BNP Paribas заплатить за 50% європейського підрозділу компанії GM Financial, передача якої планується в другій половині 2017 року, після узгодження з регуляторами. Структура займалася лізингом та автокредитування американського концерну в Європі і буде інтегрована в структури французького фінустанови.

До того ж, у компанії з'явилося більше можливостей для інновацій: обсяг майданчиків для досліджень і розробки збільшиться на 50%. Так, в угоду ввійшли не тільки, власне, бренди Opel і Vauxhall, але і шість автомобільних заводів і п'ять підприємств - виробників комплектуючих, а також інженерний центр, плюс ще 40 тис. працівників.

З придбанням Opel і Vauxhall, група PSA стала другим за величиною автовиробником Європи, збільшивши частку з 11% до 17%. Лідером, як і раніше, залишається Volkswagen c часткою в 24%.

Таким чином, новий тандем, об'єднавши витрати на розробку, інвестиції в виробництво і купівлю, зможе щорічно економити по 1,1 млрд євро до 2020 року і 1, 7 млрд євро з 2026-го. У підсумку це допоможе Opel отримати операційний прибуток у розмірі 2% від доходу до 2020 року і 6% до 2026 року.

Що стосується українського ринку, то останнім часом машини німецького бренду користуються тут низьких попитом. Так, в 2015 році спільними зусиллями дилерів в країні було зареєстровано 180 автомобілів Opel, в 2016 ж році цих машин на облік поставило 384 людини. При тому, що всього було продано 46,5 тис. та 65,5 тис. автомобілів, відповідно. Такий низький попит забезпечила не зовсім адекватна цінова політика марки. Плюс істотно звузився модельний ряд.

Варто зазначити, що GM і PSA довгий час обмінювалися інформацією з виробництва комерційних фургонів і розробили загальні платформи. Модель Opel Crossland X і концепт-кар Citroen C-Aircross SUV, представлені цього року на автосалоні в Женеві, є ознакою нових спільних проектів, які бренди сподіваються досягти в якості однієї компанії.

Докладного плану розвитку Opel і Vauxhall поки немає. Однак його обіцяють представити протягом 100 днів.

Очікується, що після остаточного завершення угоди PSA зможе випускати по 5 млн машин щорічно. В останні три роки компанія випускає 2-3 млн. автомобілів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X