Верховна рада знизить ціни на вживані автомобілі

13 квітня 2016, 16:00
12 квітня 2016 року Верховна Рада України проголосувала за законопроект №3251, який передбачає зниження акцизного збору на автомобілі з пробігом

Законопроектом пропонується тимчасово, з 1 січня 2016 року до 31 грудня 2017 року, знизити ставки акцизного збору від 2 до 28 разів на автомобілі з пробігом, залежно від виду транспорту і потужності двигуна.

Відео дня

За законопроект №3251 голосували в першому читанні. Його підтримали 226 депутатів.

Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрійченко розповів НВ, що зниження акцизу призведе до заміщення частини нових імпортних і вітчизняних автомобілів на імпортні з пробігом. За його словами, до ухвалення законопроекту ринок нових легкових автомобілів очікувався в межах 55 тис. одиниць, а ринок б/у міг досягти 20 тис. одиниць. “Після зниження акцизів кількість проданих автомобілів з пробігом у 2016 році може подвоїтися, а ринок нових автомобілів скоротиться на 20% - до 43 тис машин», - впевнений Андрійченко.

Менеджер зі зв'язків з громадськістю компанії Nissan в Україні Володимир Іванов впевнений, що законопроект негативно вплине на ринок нових автомобілів. За його словами, не виключено, що через це деякі дилери будуть змушені піти з українського ринку. Андрейченко додає, що зниження акцизу на автомобілі з пробігом знизить надходження до бюджету на 85 млн євро.

Прихильники законопроекту №3251 акцентували увагу на тому, що будуть ввозити тільки авто не старше 5 років з екологічним стандартом Євро-5, написав генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренко у себе на сторінці в Facebook.

За його словами, проблему автомобілів на тимчасовому ввезенні цим проектом не розв'яжуть. "Цих автомобілів з Євро-5 практично немає, а скасувати європейські екологічні стандарти ніхто не наважиться", - пояснює Назаренко.

Назаренко пояснює, що автомобілі до 5 років і в Росії, і в Євросоюзі не дуже дешеві. За його словами, проект допоможе не зовсім бідним людям, які як мінімум мають $10 тис.

Зниження акцизного збору суттєво зменшить вартість процедури розмитнення автомобілів з пробігом. Так, наприклад, розмитнення автомобіля об'ємом двигуна 1,5 л після ухвалення закону обійдеться в 115 євро. Зараз ця сума сягає 3160 євро.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X