В Україні сповільнилося зростання продажів нових автомобілів

6 березня 2017, 14:29
У лютому 2017 року на українському ринку було зареєстровано близько 4,7 тис. нових легкових автомобілів

Цей показник ідентичний результатам минулого місяця і лише на 12% перевищує показник лютого 2016 року, повідомляє інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting.

У січні поточного року продажі нових автомобілів зросли на 54% відносно січня 2016 року. У лютому ж половина учасників ринку зафіксували негативну динаміку продажів.

Відео дня

За результатами останнього місяця змінилися лідери ринку. На першому місці лютневих продажів знову опинився французький бренд Renault – 530 машин. Друге місце посів німецький Volkswagen – 344 машини (у січні займав третю сходинку). Третє місце посіла південнокорейська марка Hyundai – 334 машини (восьме місце в січневих продажах). Четверте і п'яте місця залишилися за KIA (п'яте місце в минулому місяці) і Toyota (друге місце) – по 329 і 328 машин відповідно.

Генеральний директор AUTO-Consulting Олег Омельницький виділяє кілька причин лютневого зниження зростання продажів. По-перше, різка активізація попиту в січні була спричинена турбулентністю на валютному ринку. У лютому курс більш-менш стабілізувався і попит прийшов у норму. По-друге, в січні були активні розпродажі автомобілів 2016 року випуску, а в лютому таких "смачних" пропозицій вже стало менше або залишилися не найбільш ходові моделі. Але найголовніше, за словами Омельницького, економіка поки не дає підстав для значного зростання продажів. Потенціал попиту залишається дуже слабким, і 12,6% зростання -- це теж непогано.

На думку директора з маркетингу MMC Ukraine (офіційний імпортер автомобілів Mitshubishi) Олени Ангелової, січень і лютий не найпоказовіші місяці для проведення такого глибокого аналізу. Лютий 2016 був у середньому більш успішним порівняно з усіма роками за останні кілька років. Це пояснюється нестабільністю на валютному ринку.

Загалом же за два місяці поточного року зафіксовано близько 9,5 тис. нових легкових автомобілів. Що на 30% більше, ніж роком раніше.

Омельницький зазначає, що в лютому зафіксована ще одна дуже цікава тенденція. Попит на кросовери (SUV) перевищив 50% і їх продажі склали 53% ринку. Для порівняння: рік тому вони були на рівні 46-47%. За його словами, ця тенденція продовжиться і в майбутні місяці. Це відповідь покупців на якість доріг та їх відсутність. "Все більше українців хочуть мати можливість пересуватися на позашляховиках, а не на легкових седанах", пояснює він.

Сьогоднішні темпи приросту збігаються з прогнозами дилерів. За словами Ангелової, хороша динаміка зростання перших двох місяців призведе до ринку в 74 тисячі нових машин. "Це приблизно корелюється з прогнозами основних гравців ринку", пояснює вона.

Основними драйверами зростання ринку будуть стабільність політичної та економічної ситуації в країні, сезонна динаміка, оновлення парків компаній і, звісно, вихід нових моделей на ринок України, говорить генеральний директор Єврокару Марина Яковлєва. "Що стосується найбільш продаваної цінової категорії автомобілів, то тренд минулого року збережеться і це будуть автомобілі Volume і Premium сегментів", прогнозує вона.

poster
Дайджест NV Преміум
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
X