В Україні почалася боротьба з піратським контентом – Перша Шпальта

28 травня 2017, 10:30
13079
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні тільки зараз почали замислюватися, як захистити правовласників

Фото: www.pixabay.com

Реформування цієї сфери, на думку фахівців, може призвести до справжнього прориву в боротьбі з піратством

Те, що зараз твориться в Україні з авторськими правами це хаос і бардак.

Як розповів в інтерв'ю Першій Шпальті Дмитро Костюк, в. о. директора Українського агентства з авторських і суміжних прав, сьогодні ані автори, ані продюсери, вкладаючи в розкрутку свого продукту величезні кошти, не мають можливості їх якось компенсувати, отримувати віддачу: "Фактично ламається економічна складова творчості, на якій будується світовий шоу-бізнес".

Олег Мальський, партнер юрфірми Eterna law, каже, що інтелектуальна власність загалом в Україні захищена досить слабо. Ми постійно входимо в рейтинг одних із найгірших країн світу.

Чому багато стрімінг-сервісів, які дають можливість слухати, на території України не працюють? Тому що вони не можуть захищати музику. Тому що її копіюють, перекопіюють і знаходять лазівки для того, щоб це все слухати безкоштовно.

"Плюс до цього ще додається величезна кількість ресурсів, які є піратськими, які не дають великим компаніям, що намагаються це все робити правильно, отримувати нормальну рентабельність з цього ринку", зазначає Карен Чифталарян, керівний партнер Standart NV investment banking.

Багато в чому така ситуація виникла через відсутність серйозного покарання за піратство. На сьогоднішній день можливий штраф від 10 до 50 мінімальних зарплат. "Але в 90% випадків накладається штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат, що є несуттєвим. І всі порушники це дуже добре розуміють", – наголошує Мальський.

Вся складність ще й у тому, що на піратському контенті заробляють не тільки, скажімо, продавці на столичному ринку на Петрівці, але й люди, пов'язані з нинішньою владою. "І ніхто на це не звертає увагу. Я вам можу сказати, що зазвичай такі ресурси мають протекціонізм. Їх захищають зверху, щоб заробляти", розповідає Чифталарян.

Зрештою піратський контент має бути знищений. Втім, це питання нашої ментальності, яку ще належить змінити. Костюк розповів в ексклюзивному інтерв'ю Першій Шпальті, як саме буде змінюватися ринок авторських прав і що це означатиме для правовласників.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як насправді проходила націоналізація державою ПриватБанку і чому роботу голови НБУ Валерії Гонтаревої оцінюють не досить високо.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента Першої Шпальти Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.


Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Картки

Сьогодні, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Економіка

Вчора, 17:20

article_img
Безкоштовні гроші. ЄС інвестуватиме у розвиток транспортної системи в Україні
Мистецтво

Вчора, 20:38

article_img
Схід читає. Фонд Жадана запустив проект на підтримку українських бібліотек, письменники вирушили на Донбас

Головне

Фінанси

Сьогодні, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар і євро трохи зросли
Геополітика

Вчора, 17:27

article_img
ЄС вимагає від РФ негайно звільнити захоплених українських моряків
Бокс

Сьогодні, 00:07

article_img
Український боксер-чемпіон дізнався потенційних суперників