В ЄС підрахували злети й посадки в Україні

8 листопада 2016, 22:58
Бориспіль і Харків за підсумками третього кварталу 2016 року увійшли в число найбільших аеропортів Європи

Про це повідомляє на сайт Міжнародної ради аеропортів (ACI Europe.

В опублікованому радою рейтингу, Бориспіль увійшов у групу аеропортів середнього розміру, які обслуговують щорічно від 5 до 10 млн пасажирів. За третій квартал аеропорт Бориспіль збільшив пасажиропотік майже на 19%, завдяки чому став одним з лідерів разом з аеропортами Берліна, Ларнаки, Тенеріфе і Бухареста.

Відео дня

Середній приріст пасажиропотоку в Європі в 3 кварталі склав 3,5%. В Євросоюзі приріст становив – 6,1%. А в країнах, що не входять в Євросоюз (Росія, Туреччина, Україна, Норвегія та ін), зафіксовано падіння на рівні 4,7%.

В рейтин окрім Борисполя, увійшов ще один український аеропорт – Харків, пасажиропотік якого збільшився більш ніж в півтора рази. За європейською класифікацією він віднесений до останньої групи – невеликих.


ACI Europe – це єдина у всьому світі професійна асоціація операторів аеропортів, яка представляє більш 500 аеропортів 45 європейських країнах. У 2015 році аеропорти асоціації обробили понад 90% комерційних повітряних перевезень в Європі, перевізши понад 1,9 млрд пасажирів, 18,9 млн тонн вантажів і 22,8 млн руху повітряних суден. Ці аеропорти сприяти зайнятості 12,3 мільйона чоловік, роблячи кожен рік 4,1% (€675 млрд) ВВП в Європі.


Попадання в цей список означає міжнародне визнання, вважає керівник прес-центру аеропорту Бориспіль Тетяна Ярош. "Ми звернули на себе увагу і показали, що можемо гідно конкурувати з європейськими аеропортами", – говорить вона.

Втім, експерти відзначають, що це прогнозована ситуація. "Стрімке зростання пасажиропотоку Харківського аеропорту пояснюється низькою порівняльною базою минулого року", - розповідає екс-керівник відділу авіаційного транспорту Мінінфраструктури Андрій Ярмак. В цьому році відбувається відновлення втрачених позицій, чому посприяв успішний туристичний сезон.

На думку експерта авіаринку Сергія Хижняка в Борисполі також відбувається відновлення пасажиропотоку, в додаток до цього велике значення надав внесок авіакомпанії МАУ з її транзитним хабом. Хижняк також додає, що українські аеропорти в порівнянні з європейськими дуже маленькі. “Маленькому аеропорту набагато простіше показати хороший результат. Якщо 20% для Борисполя, в масштабах України, це велике досягнення, то Франкфурт на цьому тлі зростає на 1-2% в рік", – пояснює він.

За підсумками року в Борисполя є всі шанси знову потрапити в цей рейтинг, так як вже сьогодні пасажиропотік перевищує заплановані показники, розповідає джерело в аеропорту. За його словами, "Сьогодні ми говоримо про 8 млн, а за фактом ми їх подолаємо ще на 5% (до 8,4 млн осіб)", - підраховує джерело.

Однак утримувати позиції в 2017 році стане складніше. “Я сумніваюся, що всі українські аеропорти покажуть таке зростання в наступному році, адже порівняльна база вже буде значно вище. А економіка особливих передумов для стрімкого зростання авіаперевезень не дає", – підсумовує Хижняк. Для утримання лідерських позицій по зростанню пасажиропотоку Борисполю варто приділяти більше уваги іноземним перевізникам, а не тільки МАУ, вважає партнер юридичної фірми Анте (з питань авіації) Андрій Гук. “Поки стратегія співпраці з базовим перекладачем показує хороші результати, але можна і потрібно працювати більше і з іншими перевізниками", – констатує він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X