В аеропорти прийде перехресне субсидування

16 березня 2016, 17:01
1218
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нова ініціатива Мінінфраструктури спрямована на те, щоб залучити інвестиції в аеродроми

Мінінфраструктури

Протягом 2016 року планується створити державне підприємство, яке зможе модернізувати інфраструктуру аеропортів України. У Мінінфраструктури вважають, що так буде простіше провести їх модернізацію. Втім, ідея не зацікавить потенційних інвесторів, поки в Україні не почнуть давати кредити під держгарантії, впевнені експерти

Уряд затвердив програму розвитку аеропортів до 2023 року, в яку увійшли 17 аеропортів України. У програмі йдеться про створення єдиної державної мережі аеродромів в результаті їх об'єднання та передачі державної та комунальної форми власності в управління Мінінфраструктури.

У прес-службі міністерства інфраструктури зазначили, що зараз більшість аеродромів потребує ремонту. "Ця програма розвитку аеродромних комплексів дозволить отримати кошти, які підуть в подальшому для модернізації злітно-посадкових смуг і на інші інфраструктурні проекти аеродромів", - повідомила прес-служба.

Програма передбачає приведення авіаційного транспорту у відповідність з міжнародними стандартами, а також забезпечення статусу України, як транзитної держави з урахуванням його унікального географічного розташування.

За словами партнер юридичної фірми Анте Андрія Гука, ідея реалізована в багатьох країнах. "Аеродромна частина – це стратегічно важливі об'єкти, які знаходяться у державній та комунальній власності", - нагадує він. Тому мета об'єднання - створити єдиний орган управління, який може встановлювати збори, ставки і платежі і перерозподіляти їх серед аеродромів. "Тобто успішні аеродроми будуть дотувати більш запущені", - говорить Гук.

Загальна сума інвестицій в аеропорти за розрахунками Мінінфраструктури складе 8,6 млрд грн. Близько 1,2 млрд грн надійдуть від приватних інвесторів на розвиток об'єктів інфраструктури, які не відносяться до аеродромним.

Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава вважає, що залучити інвесторів під проект об'єднання аеродромів неможливо. «Інвестори - це не благодійні фонди, щоб займатися перехресним субсидуванням», - говорить він.

Вирішити проблему могло б виділення кредитів за низькою ставкою під держгарантії, що зробило б інфраструктурні проекти рентабельними. Однак МВФ серйозно обмежив Україну в можливості надання нових держгарантій, пояснює Кава.

Вибір редакції

Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики
Події

Вчора, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі

Головне

Геополітика

Вчора, 02:10

article_img
Російські військові почали відстежувати перебування в Чорному морі есмінця США
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Бокс

Вчора, 14:06

article_img
Суперником Гвоздика став непереможений американський боксер