В аеропорти прийде перехресне субсидування

0 коментувати
Нова ініціатива Мінінфраструктури спрямована на те, щоб залучити інвестиції в аеродроми
Мінінфраструктури

Нова ініціатива Мінінфраструктури спрямована на те, щоб залучити інвестиції в аеродроми

Протягом 2016 року планується створити державне підприємство, яке зможе модернізувати інфраструктуру аеропортів України. У Мінінфраструктури вважають, що так буде простіше провести їх модернізацію. Втім, ідея не зацікавить потенційних інвесторів, поки в Україні не почнуть давати кредити під держгарантії, впевнені експерти

Уряд затвердив програму розвитку аеропортів до 2023 року, в яку увійшли 17 аеропортів України. У програмі йдеться про створення єдиної державної мережі аеродромів в результаті їх об'єднання та передачі державної та комунальної форми власності в управління Мінінфраструктури.

У прес-службі міністерства інфраструктури зазначили, що зараз більшість аеродромів потребує ремонту. "Ця програма розвитку аеродромних комплексів дозволить отримати кошти, які підуть в подальшому для модернізації злітно-посадкових смуг і на інші інфраструктурні проекти аеродромів", - повідомила прес-служба.

Програма передбачає приведення авіаційного транспорту у відповідність з міжнародними стандартами, а також забезпечення статусу України, як транзитної держави з урахуванням його унікального географічного розташування.

За словами партнер юридичної фірми Анте Андрія Гука, ідея реалізована в багатьох країнах. "Аеродромна частина – це стратегічно важливі об'єкти, які знаходяться у державній та комунальній власності", - нагадує він. Тому мета об'єднання - створити єдиний орган управління, який може встановлювати збори, ставки і платежі і перерозподіляти їх серед аеродромів. "Тобто успішні аеродроми будуть дотувати більш запущені", - говорить Гук.

Загальна сума інвестицій в аеропорти за розрахунками Мінінфраструктури складе 8,6 млрд грн. Близько 1,2 млрд грн надійдуть від приватних інвесторів на розвиток об'єктів інфраструктури, які не відносяться до аеродромним.

Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава вважає, що залучити інвесторів під проект об'єднання аеродромів неможливо. «Інвестори - це не благодійні фонди, щоб займатися перехресним субсидуванням», - говорить він.

Вирішити проблему могло б виділення кредитів за низькою ставкою під держгарантії, що зробило б інфраструктурні проекти рентабельними. Однак МВФ серйозно обмежив Україну в можливості надання нових держгарантій, пояснює Кава.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: