Укрзалізниця втрачає вантажообіг

30 травня 2016, 17:45
За січень-квітень 2016 року Укрзалізниця на 13% скоротила міжнародні перевезення вантажів

За підсумками перших чотирьох місяців у міжнародному сполученні було перевезено 54,4 млн тонн вантажів, що на 8 млн тонн нижче результату аналогічного періоду минулого року. Спад вантажообороту в міжнародному сполученні становить 14,6% (до 38 млрд т-км).

Відео дня

Водночас відбувається зростання вантажоперевезень в 1,2 рази (до 52 млн тонн) за внутрішнім сполученням.

Питома вага міжнародного сполучення у структурі вантажоперевезень знизилася з 59% до 51%. У вантажообігу питома вага міжнародного сполучення впала з 72% до 65%.

Міжнародні вантажоперевезення включають в себе транзит, імпорт і експорт. Прес-служба УЗ повідомила, що за чотири місяці 2016 року експорт склав 36,3 млн тонн (-12% до аналогічного періоду 2015 року), імпорт – 12,37 млн тонн (+5%) та транзит - 5,64 млн тонн (майже в 2 рази нижче). Внутрішні перевезення за цей період склали – 52,14 млн тонн (+ 21% до січня-квітня 2015 року).

Керівник PR-департаменту Укрзалізниці Даниїл Ваховський, розповів Бізнес НВ, що падіння вантажоперевезень пов'язано переважно з забороною транзиту Росією.

Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк додає, що на залізничному потоці позначилося також падіння обсягів перевалки в портах.

Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко нагадує, що в 2014 році почався конфлікт між Україною і Росією, казахські та російські вантажовідправники переключилися з українських на інші чорноморські порти.

За словами Вовка, найближчим часом обсяги перевезень можуть знову зрости. "Експорт та імпорт може очікувати зростання, оскільки бачимо поліпшення макропоказників, зафіксовано зростання промислового виробництва", - говорить він.

Андрейченко нагадує, що від початку цього року потроху відновлюється внутрішній ринок. За його словами, імпорт зростатиме, як і ВВП в цьому році. "Є різні прогнози, але в середньому на 1% очікується відновлення економіки України в цілому", - говорить він. Промислове виробництво, напевне, зросте ще сильніше.

Чурін додає, що необхідно залучати вантажі не тільки з Росії, але і з інших напрямків. Зокрема Мінінфраструктури має більше зусиль докласти для реалізації проекту «Шовковий шлях», зазначає експерт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X