Укрпошту чекають скорочення та корпоратизація

8 квітня 2016, 18:16
Сьогодні міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічюс повідомив, що в конкурсі на нового керівника Укрпошти переміг Ігор Смілянський – один із керівників американського офісу аудиторської компанії KPMG

В своїй конкурсній презентації Ігор Смілянський відзначив, що Укрпошта досі не позбулася «важкої радянської» спадщини. Порівняно з розвиненими країнами, у держпідприємства найменша територія обслуговування в розрахунку на одне поштове відділення - 53 кв. км проти 195 кв. км у світі. Відповідно одне відділення Укрпошти обслуговує лише 3,9 тис. клієнтів порівняно з 5,3 тис. на розвинених ринках.

Відео дня

Переможець відбору на крісло гендиректора має намір зменшити кількість відділень приблизно в п’ять разів – до 5-6. Він пообіцяв провести і скорочення штату. НВ не вдалося зв’язатися з Ігорем Смілянським, аби напевне з’ясувати цей пункт.

Серед перший кроків, завдяки яким Укрпошта може збільшити дохід, Смілянський запропонував створити поштовий банк. На його думку, вже з 2017 року він зможе зосередитися на комунальних платіжках, виплаті пенсій, розрахунках із малими та середніми підприємцями.

З цією ідеєю погодився Артемій Єршов, учасник попереднього конкурсу на гендиректора Укрпошти та позаштатний радник міністра інфраструктури. «Створення банку потрібне для утримання клієнтської бази з виплати пенсій», - підкреслив він. В 2014 році цей вид діяльності займав у доходах Укрпошти 32%. Єршов пояснив, що виплату пенсій поступово переводять на платіжні картки і якщо поштовий оператор не створить свій банк, то остаточно втратить цей ринок. На його думку, свій банк також дозволить проводити платежі в такій бурхливо зростаючій галузі, як електронна комерція.

Смілянський переконаний, що Укрпошті потрібно передовсім зосередитися на обслуговуванні корпоративних замовників і для цього відвоювати частку ринку у конкурентів. В 2016 році на підприємстві треба запровадити фінансовий контроль і підготувати все необхідне для приватизації 25% компанії.

Президент Української асоціації директ маркетингу (УАДМ) Валентин Калашник заявив, що у конкурсній презентації Смілянського написані банальності. «Мабуть, він не розуміє, що на сьогодні організаційна структура в Укрпошті відсутня і треба чистити ретроградів, ці авгієві конюшні», - підкреслив керівник УАДМ.

За його словами, передовсім потрібно обмежити вплив на підприємство з боку держорганів і партій, а також провести корпоратизацію. «Це титанічна праця», - переконаний Калашник. Тільки на це у нового керівництва може піти приблизно рік.

Керівник УАДМ схвально відгукнувся про здобутки Смілянського в фінансовій галузі і зазначив, що відсутність досвіду в поштовій сфері не стане на заваді. Тепер переможця має затвердити уряд, який невдовзі може очолити Володимир Гройсман – теж, як і Ткачук, вінничанин. «Перемогти в конкурсі – це одне, а призначення Кабміном – це зовсім інше», - зазначив Калашник.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

«Зараз треба дивитися, щоби «вінницькі» не подали знову в суд і не заблокували призначення, як робили впродовж усього минулого року», - зазначив один із високопосадовців в уряді. За його словами, в презентації Смілянського «нема розуміння того рівня корупції, який панує в Укрпошті та як із цим боротися».

В грудні 2014 року виконуючим обов’язки гендиректора Укрпошти став вінницький бізнесмен Ігор Ткачук, молодший брат Геннадія Ткачука – депутата від Блока Петра Порошенка. Він взяв участь у попередньому конкурсіна голову Укрпошти, який заблокував суд. За неофіційними даними, це зробило оточення Ткачука, щоби залишитися на чолі найбільшого поштового оператора країни.

НВ не вдалося зв’язатися з Ігорем Ткачуком, щоби отримати його коментарі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X