Укрпошта стала членом платіжної системи Mastercard

За рахунок впровадження фінансових послуг Укрпошта планує розвантажити 40 тис. поштарів та 2,8 тис. відділень
Фото:fakty.ictv.ua

За рахунок впровадження фінансових послуг Укрпошта планує розвантажити 40 тис. поштарів та 2,8 тис. відділень

Державне підприємство Укрпошта отримає можливість встановлювати POS-термінали у своїх відділеннях для розрахунку платіжними картками

Поштовий оператор отримав акредитацію від міжнародної платіжної системи Mastercard. Наразі триває процес отримання Укрпоштою статусу екваєра та ліцензії від Національного банка на здійснення операцій з картками. Таку інформацію розповіло джерело НВ Бізнес в Укрпошті.

"Запит Укрпошти щодо отримання членства у міжнародній платіжній системі Mastercard був схвалений 4 липня 2017 року. Ліцензійний договір між Mastercard та Укрпоштою підписано, наразі триває процес технічної інтеграції", - підтвердили членство у прес-службі Mastercard.

"Дозвіл на здійснення еквайрінгу дасть можливість встановити у відділеннях Укрпошти власні платіжні термінали", - прокоментували у прес-службі Укрпошти.

Як стверджують представники поштового оператора, Укрпошта вже за кілька днів оголосить тендер на закупівлю 5 тис. POS-терміналів: "Стартова ціна такої покупки може бути близько 30-35 млн грн". Проте у держпідприємства сподіваються, що в процесі торгів на майданчику ProZorro вартість терміналів ще знизиться.

Власна мережа терміналів для Укрпошти, як стверджують там, значно вигідніша з економічної точки зору, ніж встановлення у відділеннях терміналів банків-партнерів, яким за такі послуги довелося б сплачувати комісійну винагороду. Адже дає можливість отримати значно більший дохід за видачу готівки, ніж по терміналах банків та дозволять суттєво економити витрати Укрпошти.

Механізм оготівковування коштів з платіжних карток не відрізнятиметься від процесу зняття готівки з карток у відділеннях банків. До обслуговування прийматимуть картки усіх українських банків. Укрпошта встановить плату для банків за надані по їхніх картках послуги. Наразі тариф за зняття готівки з карток ще не визначений, але, як запевнили в Укрпошті, вартість послуги буде ринковою.

Так, наприклад, у державному Ощадбанку у мережі відділень для бюджетних організацій діє тариф за зняття готівки у розмірі 0,15%, для небюджетних – 0,75%, але не менше 5 грн за операцію.

"За нашими підрахунками, вже за рік вартість терміналів окупиться", - кажуть у прес-службі ДП.

Минулого тижня Укрпошта вже завершила тендер на закупівлю послуг процесингу, який буде обслуговувати мережу POS-терміналів. Переможцем стала процесингова компанія УкрКарт. За послуги фінансових консультацій та обробки транзакцій з використанням електронних платіжних засобів Укрпошта заплатить УкрКарт 215 млн грн. Тоді як стартова ціна тендеру становила 430 млн грн.

Також восени у стінах Верховної Ради планується розгляд законопроекту, який дозволить Укрпошті розширити перелік фінансових послуг без необхідності отримання банківської ліцензії. Зокрема, відкривати фізичним та юридичним особам рахунки для зарахування грошей, у т.ч. пенсії, заробітної плати, соціальної допомоги, торгової виручки тощо.

Як заявляла під час інтерв'ю НВ Бізнес генеральний директор Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віра Платонова, обладнання відділень Укрпошти платіжними терміналами дасть серйозний поштовх для розвитку безготівкової економіки у регіонах.

"На сьогодні вся інфраструктура торгових терміналів України досить неоднорідна. Більше 40% всіх терміналів розташовані в Київській, Харківській і Дніпропетровській областях. Завдання і можливість банківського сектора – це проникнення у ті регіони, які досі не були в пріоритеті. У нас є три основні екваєри – ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль. Конкуренція зростає, і конкуренція дуже сильна щодо захоплення нових територій. Сподіваюся, що буде можливість і в Укрпошти стати екваєром, а якщо й ні, то співпрацювати з банком – великим екваєром", - сказала вона.

Майже половина пенсіонерів України – 6 млн осіб – отримують пенсії через пошту. Щорічно національний оператор поштового зв'язку доставляє споживачам близько 120 млрд грн пенсій.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: