Укрпошта стала членом платіжної системи Mastercard

За рахунок впровадження фінансових послуг Укрпошта планує розвантажити 40 тис. поштарів та 2,8 тис. відділень
Фото:fakty.ictv.ua

За рахунок впровадження фінансових послуг Укрпошта планує розвантажити 40 тис. поштарів та 2,8 тис. відділень

Державне підприємство Укрпошта отримає можливість встановлювати POS-термінали у своїх відділеннях для розрахунку платіжними картками

Поштовий оператор отримав акредитацію від міжнародної платіжної системи Mastercard. Наразі триває процес отримання Укрпоштою статусу екваєра та ліцензії від Національного банка на здійснення операцій з картками. Таку інформацію розповіло джерело НВ Бізнес в Укрпошті.

"Запит Укрпошти щодо отримання членства у міжнародній платіжній системі Mastercard був схвалений 4 липня 2017 року. Ліцензійний договір між Mastercard та Укрпоштою підписано, наразі триває процес технічної інтеграції", - підтвердили членство у прес-службі Mastercard.

"Дозвіл на здійснення еквайрінгу дасть можливість встановити у відділеннях Укрпошти власні платіжні термінали", - прокоментували у прес-службі Укрпошти.

Як стверджують представники поштового оператора, Укрпошта вже за кілька днів оголосить тендер на закупівлю 5 тис. POS-терміналів: "Стартова ціна такої покупки може бути близько 30-35 млн грн". Проте у держпідприємства сподіваються, що в процесі торгів на майданчику ProZorro вартість терміналів ще знизиться.

Власна мережа терміналів для Укрпошти, як стверджують там, значно вигідніша з економічної точки зору, ніж встановлення у відділеннях терміналів банків-партнерів, яким за такі послуги довелося б сплачувати комісійну винагороду. Адже дає можливість отримати значно більший дохід за видачу готівки, ніж по терміналах банків та дозволять суттєво економити витрати Укрпошти.

Механізм оготівковування коштів з платіжних карток не відрізнятиметься від процесу зняття готівки з карток у відділеннях банків. До обслуговування прийматимуть картки усіх українських банків. Укрпошта встановить плату для банків за надані по їхніх картках послуги. Наразі тариф за зняття готівки з карток ще не визначений, але, як запевнили в Укрпошті, вартість послуги буде ринковою.

Так, наприклад, у державному Ощадбанку у мережі відділень для бюджетних організацій діє тариф за зняття готівки у розмірі 0,15%, для небюджетних – 0,75%, але не менше 5 грн за операцію.

"За нашими підрахунками, вже за рік вартість терміналів окупиться", - кажуть у прес-службі ДП.

Минулого тижня Укрпошта вже завершила тендер на закупівлю послуг процесингу, який буде обслуговувати мережу POS-терміналів. Переможцем стала процесингова компанія УкрКарт. За послуги фінансових консультацій та обробки транзакцій з використанням електронних платіжних засобів Укрпошта заплатить УкрКарт 215 млн грн. Тоді як стартова ціна тендеру становила 430 млн грн.

Також восени у стінах Верховної Ради планується розгляд законопроекту, який дозволить Укрпошті розширити перелік фінансових послуг без необхідності отримання банківської ліцензії. Зокрема, відкривати фізичним та юридичним особам рахунки для зарахування грошей, у т.ч. пенсії, заробітної плати, соціальної допомоги, торгової виручки тощо.

Як заявляла під час інтерв'ю НВ Бізнес генеральний директор Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віра Платонова, обладнання відділень Укрпошти платіжними терміналами дасть серйозний поштовх для розвитку безготівкової економіки у регіонах.

"На сьогодні вся інфраструктура торгових терміналів України досить неоднорідна. Більше 40% всіх терміналів розташовані в Київській, Харківській і Дніпропетровській областях. Завдання і можливість банківського сектора – це проникнення у ті регіони, які досі не були в пріоритеті. У нас є три основні екваєри – ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль. Конкуренція зростає, і конкуренція дуже сильна щодо захоплення нових територій. Сподіваюся, що буде можливість і в Укрпошти стати екваєром, а якщо й ні, то співпрацювати з банком – великим екваєром", - сказала вона.

Майже половина пенсіонерів України – 6 млн осіб – отримують пенсії через пошту. Щорічно національний оператор поштового зв'язку доставляє споживачам близько 120 млрд грн пенсій.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: