Укрпошта пообіцяла доставляти товари з Amazon через американську поштову компанію

28 березня 2017, 18:16
Державний поштовий оператор розказав, як зробить їх транспортування в Україну дешевшим

"Ми дуже хочемо завести Amazon в нашу країну", – заявив виконувач обов’язків генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський в ефірі 5 каналу.

Зараз придбати товари на сайті Amazon українці можуть за допомогою посередників, компаній-агрегаторів або замовити доставку у німецької компанії DHL, розповів НВ Бізнес Смілянський. Тому наші співвітчизники стикаються з проблемами в оплаті, а також позбавлені можливості отримати товар вчасно та за прийнятними цінами.

Відео дня

За його словами, Укрпошта зможе швидше опрацьовувати відправлення придбаних на Amazon товарів, якщо домовиться з американським поштовим незалежним оператором Федерального уряду США USPS. За рахунок цього доставка може бути суттєво дешевшою, ніж у приватних гравців, а терміни митної обробки пошти швидшими, переконаний Смілянський.

Він зазначив, що логістично очолюване ним підприємство готове, але є кілька важливих передумов. Оскільки USPS – "дуже великий монополіст, який не надто швидко рухається", то передбачити, коли Укрпошта укладе з ним угоду, Смілянський не зміг. Він підкреслив, що Укрпошта розпочала переговори з американським поштовим оператором з метою налагодити прямі канали.

Співпрацю з українськими державними органами керівник Укрпошти назвав ще одним важливим питанням, яке потрібно вирішити для приходу Amazon в Україну. За його словами, митниця повинна буде збільшити штат, щоби справлятися з потоком товарів від американського онлайн-рітейлера. Як уряд вирішить це питання, спрогнозувати важко, зазначив Смілянський.

Поки що Укрпошта працює з митницею для того, щоби покращити умови для обробки посилок. Тож на питання, коли українці отримають змогу купувати на Amazon без зайвих клопотів, він не зміг надати чіткої відповіді: "Дуже хочу до кінця 2017 року, але не буду обіцяти, бо поки що не впевнений".

В.о. гендиректора Укрпошти підкреслив, що Amazon зацікавиться ринком України за однієї умови – якщо значно зростуть обсяги покупок у цьому онлайн-магазині нашими співвітчизниками. Для цього, крім вище перелічених кроків, Укрпошта "готує комфортний інтерфейс" для своїх клієнтів. Смілянський також розраховує на отримання Укрпоштою дозволу від держави вести рахунки та випускати картки – це також покращить зручність оплати.

Заява Смілянського викликала здивування у інших учасників ринку. Президент Української асоціації директ маркетингу (УАДМ) Валентин Калашник зазначив, що посилки з Amazon і так нормально доходять в Україну, хоча їх доставку не назвеш дешевою. Можливо, припустив він, Укрпошта хоче застосувати свій успішний китайський досвід на заокеанському напрямку. Після того, як вітчизняний поштовий оператор налагодив пряму взаємодію зі своїм китайським партнером, то вартість доставки з AliExpress значно знизилася. Однак Китай набагато більше зацікавлений у виході в Україну, ніж Amazon, переконаний Калашник.

За його словами, набагато важливішим питанням вже багато років залишається експорт з України. На сьогодні українці, особливо юридичні особи, не можуть легально продавати свої товари на Amazon, підкреслив президент УАДМ. Він розповів, що проблема полягає в українському законодавстві. І якщо Смілянський готовий посприяти у вирішенні цього питання, то гравці ринку будуть всіляко його підтримувати, переконаний Калашник.

Денис Кубрак, генеральний директор Unitrade Express, назвав "PR-заявою" слова Смілянського: "Майже всі гравці ринку сприйняли цю новину з посмішкою, ніхто не злякався". В Укрпошти нема ресурсу, щоби завести Amazon в Україну, підкреслив він. По-перше, нема власної бази в США – український оператор змушений буде співпрацювати з USPS. По-друге, в Україні в Укрпошти інфраструктура, особливо IT-шна, дуже слабка, зазначив Кубрак.

За його словами, Укрпошта не зможе забезпечити всі сервіси, які необхідні клієнтам. Мова йде про перевірку товарів, їх розмірів і якості, рейтинг продавця, викуп у разі, якщо Amazon не прийматиме українську картку, про звичайні консультації – як саме купувати. Дуже важливим є також питання зручності – юзабіліті – при покупці, як на веб-версії сайту, так і адаптованій для смартфонів, а також в мобільному додатку.

За даними Укрпошти, вона на сьогодні обслуговує понад 70% міжнародних поштових відправлень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X