Україну заполонили іномарки з пробігом

11 січня 2017, 17:44
У грудні 2016 року в Україні було зареєстровано рекордне число іномарок з пробігом – 5,6 тис. одиниць

Про це повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Цей показник виріс на 55% щодо грудня 2015 року і склав 39% загального обсягу первинних реєстрацій в країні. Найбільше в грудні завозили легкові автомобілі – майже 4,2 тис. машин. Це втричі більше, ніж роком раніше.

Відео дня

Загалом, з початку року в Україні було зафіксовано близько 30 тис. реєстрацій б/у іноземних автомобілів. Це майже стільки ж, скільки і в минулому році. З них близько 17 тис. од. припадає на легкові машини (+ 22% до 2015 року). Причому значний стрибок реєстрацій спостерігається лише з вересня.

Найпопулярнішими імпортними легковими автомобілями з пробігом серед українців стали машини бренду Renault – 3,6 тис. од. На другому місці – Volkswagen (3,2 тис. од.). Третє – Skoda (1,8 тис. од.). Четверте і п'яте - Opel (1,6 тис. од.) і Mercedes-Benz (менше 1 тис. од.).

Під кінець року українці вже адаптувалися до нових схем ввезення машин за зниженими ставками акцизного податку для б/у іномарок, зазначає начальник відділу продажу автомобілів з пробігом Das Welt Auto Сергій Федчун. З ним погоджується директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников і додає, що грудневе зростання первинних реєстрацій було сформоване за рахунок легкового сегмента ринку. За його словами, продажі б/у-шних комерційних автомобілів і автобусів порівняно з груднем 2015 року зменшилися на 32% і 82%.

Нагадаємо, з 1 серпня 2016 року набув чинності закон, який тимчасово знижує акцизний збір на іномарки з пробігом у 2-28 разів залежно від типу і об'єму двигуна. Ця норма діятиме до 2019 року на автомобілі, виготовлені після 1 січня 2010 року. Вона не застосовується до автомобілів, вироблених у країні, визнаній окупантом або агресором.

Маючи ряд обмежень, цей закон дозволив легалізувати частину автомобілів, які перебувають в Україні на іноземних номерах і значно збільшити імпорт легкових машин з пробігом, зазначає Овсянников.

У наступні місяці ринок іномарок з пробігом буде і далі розвиватися. За словами Федчуна, в 2017 році він зросте на 20-30%.

Втім, якщо правила гри на ринку не зміняться, то в цьому році частка імпортованих машин з пробігом на первинному ринку легкових автомобілів становитиме не менше однієї третини, додає директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром.

У грудні частка б/у автомобілів у загальній кількості легкових машин становила 35%, що збігається з прогнозом на цей рік, відзначає старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко. При такому співвідношенні в 2017 році ввезуть близько 40 тис. б/у легкових автомобілів, що понад два рази більше, ніж в 2016. "З урахуванням комерційних автомобілів і автобусів у 2017 році продаж усіх б/у автотранспортних засобів на первинному ринку зросте до 60 тис. од., що вдвічі більше, ніж у минулому", - прогнозує аналітик.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X