Україну чекає бум економіки спільного споживання – Ілля Кенігштейн, Creative Quarter

23 березня 2017, 17:41
Успіхи Airbnb і Uber надихнули київських підприємців на запуск офісного простору, орієнтованого на невеликі IT-компанії

Sharing Economy або економіка спільного споживання – досить нове явище для України. Вважається, що такий підхід допомагає пережити бізнесу кризУ, що дуже на часі для нашої країни. Столичні підприємці Ілля Кенігштейн і Роман Хміль нещодавно оголосили про запуск Creative Quarter (CQ), який вони назвали "Uber в офісній нерухомості для IT-компаній". В торгово-офісному центрі Gulliver, де розташований CQ, підприємці не зобов'язані знімати офіс, а можуть обійтися лишень декількома робочими столами.

Відео дня

За словами співзасновника і креативного директора CQ Іллі Кенігштейна, всі інші турботи для організації плідного робочого процесу взяла на себе команда Creative Quarter. Серед них – послуги системного адміністратора, юристів, консультантів, менеджерів з продажу. Незалежно від тарифу ($220-300 місяць за одне робоче місце) клієнти CQ отримують доступ до лаунж-зон, кухонь і приміщень для проведення заходів.

"Ми, по суті, "уберизуємо" ІТ", - заявив Кенігштейн. За його словами, CQ надав "досить грамотне, правильне і виважене рішення для компаній невеликого розміру, які хотіли би зростати. "Я говорю в першу чергу про ІТ-компаніяї", - зазначив він. Креативний директор CQ навів таку статистику – в Україні на ринку близько 100 тис. айтішників. З них 27 тис. – ті, хто працюють в Топ-25 глобальних компаній. Все решта – це, по суті, або фрілансери, або маленькі компанії. Які не можуть собі дозволити винайняти хороших дорогих фахівців, підкреслив Кенігштейн.

Навіщо таким невеликим підприємствам витрачати гроші, наприклад, на власного сисадміна, зазначив він. Адже такий фахівець працює від сили чотири години на місяць, але при цьому робить критичну для компанії роботу. Такий підхід, зазначив креативний директор CQ, дозволить власникам бізнесу "розвантажити свої мізки та час", не займаючись обслуговуванням свого офісу.

Як виявилося, клієнтами Creative Quarter захотіли стати не тільки розробники програмного забезпечення. "Ми будували офіс для айтішників. Але коли ми оголосили про наш запуск, до нас пішов потік людей із найрізноманітніших індустрій", - розповів Кенігштейн. За його словами, це допоможе створити унікальне співтовариство людей, які збираються разом і можуть бути корисні один одному, використовуючи модель Sharing Economy.

За словами Олександра Почкуна, керуючого партнера Baker Tilly Ukraine, Sharing Economy перетворює конкурентний ринок в абсолютно інший формат, до якого не звик український бізнес. Це змусить вітчизняні компанії адаптуватися, шукати і розвивати нові форми роботи у різних галузях економіки, вважає він.

Почкун впевнений, що Sharing Economy може бути застосовна, по-перше, при перетворенні індустріальних пострадянських підприємств. Невеликі бізнесмени можуть об'єднуватися і запускати власне виробництво. По-друге, є великий потенціал для надання різних сервісів, таких, як Uber або його український аналог – Уклон. Надалі економіка спільного споживання може знайти свій розвиток при наданні аудиторських або бухгалтерських послуг, припустив Почкун.

Старший директор EPAM Systems Україна Юрій Антонюк впевнений, що компанії на кшталт Creative Quarter створюють додатковий фундамент для зростання IT-індустрії. На його думку, принцип Sharing Economy застосовується і в інших галузях, де потрібні додаткові послуги. Для України подібний підхід дуже перспективний, переконаний Антонюк.

Голова Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) Андрій Колодюк назвав появу Creative Quarter проявом в нашій країні загальносвітового тренда. За його словами, сьогодні підприємці все частіше вибирають такі місця, щоби почати свій бізнес і не мати проблем з орендодавцями. Такі коворкінги забезпечують обмін знаннями, що дуже важливо на початковому етапі розвитку для будь-якого бізнесу, підкреслив Колодюк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X