Українці пересідають на нові електромобілі

10 листопада 2016, 08:38
За даними інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting за 10 місяців 2016 року в Україні зареєстровано 189 нових електромобілів, що вдвічі більше, ніж за січень-жовтень 2015 року (92 од.)

Найпопулярнішим електромобілем серед українців став NissanLeaf – 109 од. Це майже втричі більше, ніж роком раніше. На другому місці опинився TeslaModel S – 22 машини (-20%). Третє місце Bmw i3 – 20 од. (у 10 разів більше, ніж роком раніше). Четверте місце за Mercedes-Benz B-class – 18 од. (у минулому році цей автомобіль не купували). П'ятірку лідерів замикають VolkswagenGolf і TeslaModel X – по 5 машин.

Відео дня

Український авторинок намагається йти в ногу з часом, нарівні із західними країнами, вважає генеральний директор компанії "АВТ Баварія" (офіційний імпортер BMW в Україні) Олександр Тимофєєв. Основна причина зростання продажів - це те, що нові електромобілі часто преміум сегмент, який в цьому році зростає на 100%, відзначає старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко. За його словами, з електромобілів також зняли ввізне мито - 10%. "Але ефект від цього нижчий", - пояснює аналітик.

Зростання продажів було прогнозоване ще на початку 2016 року, розповідає керівник компанії Electrocars Олександр Кравцов. За його словами, зростання продажів пов'язане з кількома факторами. Насамперед, за цей час значно розвинулася інфраструктура. "Тому заплатити повну вартість за новий електромобіль, або придбати за половину цієї суми "американця" з пробігом стало адекватним рішенням", - пояснює він.

Кравцов також додає, якщо ми говоримо про новий електромобіль, то популярний NissanLeaf коштує більше $30 тис. "А значить, це вибір дуже лояльного покупця, який не випадково вибрав таку модель", - говорить керівник компанії Electrocars.

Україна має великий потенціал у сфері розвитку електричного транспорту. За словами Тимофєєва, сьогодні є можливості доставити електроенергію фактично в будь-який населений пункт. "Тому є впевненість, що електромобілі будуть досить затребувані незабаром", - констатує він. З ним погоджується Андрейченко і додає, що ефект преміум сегменту в наступному році буде знижуватися, оскільки до відкладених покупок будуть приєднуватись все ширші кола населення. За його словами, електромобілі в наступному році будуть завозити ще більше. По-перше, тому, що ринок в цілому продовжить зростання, зростає купівельна спроможність населення, є відкладений попит. По-друге, готуються нові стимули для ввезення електромобілів, можуть прийняти закон про відшкодування ПДВ при купівлі електромобіля. "Що дасть їм стимул рости швидше за ринок", - пояснює аналітик.

За оцінкою Євгена Муджірі, засновника сайту autogeek.com.ua наступний рік буде ще цікавіший щодо продажу нових електромобілів. За його словами, прокинуться офіційні дилери і з'являться нові електромобілі. А разом з ними й більш потужні електрозаправки. Кравцов прогнозує, що в наступному році на українських дорогах буде їздити близько 4-5 тис. електромобілів. "Але їх кількість буде все-таки зростати за рахунок автомобілів з пробігом", - констатує Кравцов.

Показати ще новини
Радіо NV
X