Українці обирають раду НАБУ – провайдер зірвав е-голосування

31 травня 2017, 20:00
Сьогодні, 31 травня, громадяни України можуть проголосувати за склад Ради Громадського контролю Національного антикорупційного бюро України

Голосування відбувається з 9:00 до 21:00

Проте, у багатьох охочих долучитися до голосування протягом усього дня виникали проблеми із авторизацією. Система передбачає кілька етапів підтвердження особистості. Зокрема, й введення кодового-паролю, який система відправляє спершу на електронну адресу, а потім і на телефон.

Відео дня

Саме на цих двох етапах у голосуючих і виникали проблеми. «Я особисто намагався проголосувати із самісінького ранку, але мені банально не приходив код на телефон. І лише близько 14-ї години, в черговий раз спробувавши, система мене пропустила – прийшла смс і я проголосував», – каже кореспондент 24 каналу Ілля Лукаш.

Коли НВ Бізнес намагалося пройти авторизацію, смс-паролі на телефон не надходили із 13-ї до 15-ї години.

Як повідомили у прес-центрі НАБУ, в органі зафіксували, що із 14:25 до 15:16 та з 16:30 до 17:48 великій кількості людей не вдавалося проголосувати через технічні проблеми, які виникли у провайдера телекомунікаційних послуг.

«Були проблеми у провайдера. Ми повідомили про це. Щойно пішло», – пише начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ НАБУ Оксана Мітницька.

Станом на 17:48 всі негаразди були усунуті, запевнили в НАБУ.

Якщо ж не відкриваються певні матеріали, досьє, організатори просять повідомляти точно, які саме. «Краще за все, через форму зворотнього зв'язку, згори сторінки», – каже голова громадської організації Електронна демократія Володимир Фльонц.

Ще одна проблема, із якою можуть зіткнутися користувачі – не надходять паролі на електронну адресу. «Якщо лист не приходить – його варто пошукати у спамі. Смс-ку можна тільки чекати. Якщо йде довше 15 хв, спробувати повторити», – каже Фльонц.

Як пересвідчилося НВ Бізнес з 15-ї до 19-ї години кодове повідомлення потрапляло у спам.

Про DDOS-атаки на сайт мова поки не йде, впевнені у НАБУ. «Все відслідковується, ми постійно інформуємо дописувачів через сторінку НАБУ у facebook. Інколи збої відбуваються через те, що перевантажена сторінка», – пояснює Дарина Манжура, речниця НАБУ.

За інформацією Фльонца, голосування триває, що видно по відкритому протоколу, і новий голос додається чи не щосекунди.

Нагадаємо, відповідно до закону Про Національне антикорупційне бюро України, Рада громадського контролю утворюється у складі 15 осіб. Її завдання – забезпечувати прозорість та цивільний контроль за діяльністю НАБУ.

Рада заслуховує інформацію про виконання планів і завдань Національного бюро, розглядає звіти і затверджує висновок щодо них, два її представники входять до складу Дисциплінарної комісії Бюро.

Віддавати голоси за представників громадських об’єднань можуть усі громадяни, які проживають на території України. Одна особа має право обрати до 15 кандидатур з-поміж 56-ти претендентів від 35 ГО.

Список учасників конкурсу з обрання Ради громадського контролю та інформація про них розміщені на сайті Бюро.

Кожному виборцю на голосування відведено 15 хвилин. Повторити спробу можна через 5 хвилин.

Захист процесу голосування від зовнішнього втручання забезпечуватиме Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, а моніторинг процесу голосування – ГО Електронна демократія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X