Українці налітали на рекорд – Перша Шпальта

2 березня 2018, 22:20

Обсяги пасажироперевезень авіаційним транспортом України торік значно зросли. І досягли рекордних показників за всі роки незалежності.

За даними Державіаслужби, пасажиропотоки у 2017 році зросли на 27,6% і склали 16,5 млн осіб. Окрім цього, в нас відкриваються нові міжнародні аеропорти. Наприклад, нещодавно у Полтаві вперше почали здійснювати міжнародні рейси.

Відео дня

Найбільше зростання авіаперевезень відбулося у міжнародному аеропорту Бориспіль – 10,6 млн у 2017-му році проти 8,7 млн осіб роком раніше.

Бориспіль – це приклад природної монополії у форматі держкорпорації. Головна мета – отримання максимального прибутку. Торік головний аеропорт країни спробував змінити підхід та повернутися обличчям до перевізників.

Очільник аеропорту Бориспіль Павло Рябікін каже, що держпідприємство забезпечує потреби перевізників і надає їм оптимальний розклад для здійснення польотів: "А перевізник нам дає додатковий пасажирообіг. Від цього зростають доходи. Це пряма взаємодія партнерів у бізнесі".

За словами Володимира Омеляна, міністра інфраструктури, авіакомпаніям надали можливості безперешкодно отримати призначення на нові маршрути. В результаті конкуренця зросла, а в галузі відбувся буквально злет.

І це зростання ринку відбулося навіть наперекір негативному фону, який мав місце, після провалу переговорів з ірландською бюджетною авіакомпанією Ryаnair, щодо польотів в Україну. На українську злітну смугу вони так і не потрапили.

На продовження теми дивіться спеціальний репортаж про те, на які зміни очікують в авіаційній галузі у 2018 році.

Крім того, у програмі говориться про те, як заробити на Олімпійських іграх. А банкіри розказують, чому зростає споживче кредитування.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X