Українці масово скуповують б/у іномарки

11 травня 2017, 13:56
У квітні на українському авторинку було зареєстровано майже 4,6 тис. іномарок з пробігом

Цей результат в 7,6 раза перевищив показники квітня минулого року (605 машин), повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Найпопулярнішою маркою автомобілів з пробігом стала Renault. У квітні на облік було поставлено 880 цих машин. При цьому, первинні реєстрації імпортованих б/у автомобілів цієї марки перевищили продажі нових Renault на 15%.

Відео дня

На другому місці опинився німецький Volkswagen – 795 машин (у 2,2 раза більше, ніж нових). Третій рядок у рейтингу належить чеській Skoda – 538 машин (в 1,5 раза більше, ніж нових машин). Четверте місце залишається за Opel - 379 б/у машин (проти 27 нових автомобілів). П'яту сходинку лідерів замикає японський бренд Nissan – 263 машини. Слід зауважити, що лише у Nissan попит на б/у був менший, ніж на нові автомобілі.

Тимчасова лібералізація імпорту легкових автомобілів з пробігом є основним драйвером зростання їх реєстрацій в Україні, розповідає директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников. За його словами, обмежувачем ввезення таких машин залишається вимога до їх відповідності екологічному стандарту не нижче Євро-5.

Однак, з часом збільшується вік таких автомобілів, які підпадають під цей критерій, а отже і пропозиції з нижчими цінами, ніж рік тому. У результаті, кількість реєстрацій імпортованих машин з пробігом наближається до обсягу продажів нових автомобілів. "Більш того, вже сьогодні на первинному ринку щодо багатьох популярних брендів ми відзначаємо перевагу попиту в бік автомобілів з пробігом", - говорить Овсянников.

Нагадаємо, у 2016 році на українському ринку було зареєстровано близько 65 тис. нових автомобілів, що на 40% більше, ніж роком раніше.

Учасники ринку прогнозують, що в цьому році продажі нових машин зростуть на 25-30%, до 80-90 тис. одиниць. В Укравтопромі не виключають вірогідності того, що за підсумками року імпортний "секонд-хенд" зможе зайняти близько половини первинного ринку легкових автомобілів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X