Українці чекають напливу дешевих іномарок

7 липня 2016, 11:45
Український автомобільний ринок завмер в очікуванні буму іномарок з пробігом

Український автомобільний ринок завмер в очікуванні буму іномарок з пробігом. Остаточний текст закону №3251 про зниження акцизу на ці автомобілі ще не затверджений, але більшість споживачів уже відклали купівлю до моменту його вступу в силу.

Відео дня

За перший місяць літа було зареєстровано близько 5 тис. імпортованих легкових автомобілів, з цієї кількості 257 - імпортні автомобілі з пробігом, частка яких складає лише 5% від загального обсягу продажів. Про це повідомляє Укравтопром.

Порівняно з травневими продажами первинний ринок б/у іномарок виріс на 20%, але скоротився на 80% щодо червня 2015 року. Лідером червневих продажів б/у іномарок стала - Renault (64 автомобіля), друге місце – Volkswagen (52 машини) і третє розділили між собою Skoda і Opel (по 21 автомобілю)

Начальник відділу автомобілів з пробігом Das Welt Auto Сергій Федчун розповідає, що такі показники пов'язані насамперед з очікуванням закону №3251, який істотно знижує вартість іноземних автомобілів з пробігом. За його словами, споживачі чекають, коли буде зниження цін на автомобільному ринку. З цим погоджується директор з маркетингу групи компаній АІС Сергій Боровик та зазначає, що зараз немає чого везти іномарку з пробігом і платити акциз в кілька тисяч євро.

Нагадаємо, 4 липня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон №3251 про стимулювання ринку автомобілів з пробігом. Цей закон дозволить до 1 січня 2019 року значно знизити акцизний збір для імпорту іномарок з пробігом в 2-28 разів, залежно від типу та об'єму двигуна за умови ввезення машини на період не менше одного року.

Старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко пояснює, що в червні, як і в травні, частка легкових автомобілів з пробігом в загальному обсязі продажів становила всього 5%. За його словами, це дуже низький показник для останніх двох років, коли з одного боку скасували утилізаційний збір, що перешкоджав продажу б/у автомобілів, а з іншого боку нові автомобілі стали менш доступними через девальвацію гривні та падіння доходів населення.

"Для порівняння, в травні і червні минулого року частка б/у автомобілів в продажах становила 28%", - говорить аналітик. За його словами, таке падіння реєстрацій авто з пробігом останні два місяці пояснюється очікуванням спочатку прийняття в Раді, а потім підписання президентом закону № 3251, який знижує акцизи на б/у автомобілі в 10 разів і більше, роблячи їх більш доступними.

За підсумками першого півріччя в Україні було зареєстровано 3,5 тис. іномарок з пробігом, це на 37% менше, ніж за перше півріччя 2015 року. Частка іноземних легкових автомобілів з пробігом склала 11% від загальних продажів. В цілому ж, в 2015 році українці купили 14,2 тис. іномарок з пробігом.

У другому півріччі продажу б/у автомобілів можуть зрости в 3 рази порівняно з минулим роком завдяки дії закону №3251. "Таке зростання в другому півріччі може забезпечити приріст продажів автомобілів з пробігом на 100%, до 30 тис. машин в 2016 році", - каже Андрейченко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X