Український ринок газу обігнав за рівнем розвитку деякі європейські – Перша Шпальта

28 березня 2017, 13:54
Зараз він став цікавим як для торгових, так і для видобувних компаній

Протягом останніх трьох років після Майдану в газовій сфері були проведені серйозні реформи, які призвели до того, що Україна стала цікава таким продавцям газу, як одна з найбільших в Європі енергетичних компаній французька Engie.

Відео дня

Про це в інтерв'ю програмі Перша Шпальта (ПШ) заявив голова її представництва в Україні Вілем Копполс.

«Через конфлікт з Газпромом країна стала купувати газ в Європі і завдяки цьому ми стали прямим імпортером газу в Україну», – пояснив він.

Крім того, за його словами на українському ринку значно зросла конкуренція. Обсяг споживання, як промисловістю, так і населенням через конфлікт на сході і економічну кризу впав. Зниження попиту відбувається також завдяки заходам щодо підвищення енергоефективності.

«А той сегмент ринку, який залишився в найближчим часом буде висококонкурентним за рахунок поставок як імпортерів, на зразок нас, так і нових видобувних компаній», – вважає Копполс.

Експерти погоджуються з тим, що український ринок привабливий для газових компаній. «Він залишається третім за обсягами споживання в Європі, – близько 30 млрд кубометрів на рік. Це і приваблює сюди іноземні компанії», – говорить директор консалтингової компанії EXPRO Україна Геннадій Кобаль. За його словами в країні є великі запаси газу, які також будуть хорошим стимулом для іноземних видобувних компаній.

Експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко також зазначає, що протягом останніх трьох років в країні встановилася дуже приваблива для учасників ринку ціна газу, а також існує добре розвинена інфраструктура, що включає газотранспортну систему і підземні сховища газу.

Втім, поки українському ринку ще далеко до західноєвропейських. Але це, на думку Копполса, нормально. Адже ринок газу в ЄС з'явився тільки у 2004 році і навіть там він переживає постійні зміни.

«Деякі ринки в Східній і Південно-Східній Європі за рівнем розвитку навіть поступаються українському», – говорить він. Головні проблеми, які тут ще потрібно вирішити – це неплатежі, а також відсутність дешевих кредитів для торгових і видобувних компаній. А також забюрократизована система видачі дозволів на видобуток газу.

Також у програмі дивіться інтерв'ю співзасновника компанії Creative Quarter Іллі Кенігштейна, присвячене новим моделям бізнесу, заснованим на принципах Sharing Economy.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X