Українські роботодавці підвищують зарплати і шукають нових співробітників – дані досліджень

29 грудня 2016, 19:52
3620
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: www.investgo24.com

Співробітники багатьох компаній стали отримувати надбавку до зарплати 10-15%

Левова частка респондентів цього року поліпшила умови роботи своїх співробітників

Усупереч непростій економічній ситуації в країні, ринок праці показує позитивну тенденцію. За даними експрес-огляду EY, 78% компаній провели підвищення заробітних плат у 2016 році. У низці випадків розмір надбавки виходив у межах 10-15%.

Найбільш активно підвищують зарплати в агрохімічному, автомобільному та FMCG секторах, повідомляє Альона Нікуліна, старший консультант практики People Advisory Services компанії EY в Україні.

На думку Катерини Мащенко, керівника экпертно-аналітичного центру HeadHunter Україна, такий відсоток підвищення не компенсував втрати від інфляції 2015 року: «Тому з урахуванням постійного зростання цін і тарифів матеріальне становище українців суттєво не покращилось».

У кожній п'ятій компанії надбавку отримали ті, хто виконав поставлені завдання і показав хороший результат, а в кожній шостій – тільки цінні для компанії фахівці. Індексація матеріальних виплат із прив'язкою до поточного курсу долара відбулася не більше ніж у 5% компаній.

Важливо відзначити, каже Нікуліна, що компанії, які деномінують заробітні плати в іноземній валюті (в основному, це компанії IT-сектору і неприбуткові організації), також підвищують заробітні плати, що створює значну диференціацію рівня оплати праці на ринку.

За її словами, у наступному році 66% компаній уже запланували підвищити заробітні плати щонайменше на 12%.

Галузі, які запланували підвищення заробітних плат у 2017 році


Джерело: EY

У 2017 році 27% компаній запланували найм персоналу в середньому, з підвищенням чисельності на 9% (у 2016 році таких компаній було 22%). «Найбільш активно набирають персонал компанії IT та готельно-ресторанного сектору», – констатує Нікуліна.

Ще однією тенденцією стала своєрідна економія. Роботодавці стали активніше кликати фахівців без досвіду. Такий підхід дає можливість отримати лояльних співробітників, готових працювати за невеликі гроші, і в перспективі вирощувати висококваліфікованих професіоналів усередині компанії. Лише третина українських компаній не практикує працевлаштування студентів і молодих фахівців, зазначає Мащенко.

Більше того, опитування показують, що 11% компаній запланували скорочення персоналу в середньому на 5% у 2017 році. Серед основних причин скорочення чисельності компанії відзначали реструктуризацію та оптимізацію бізнесу, переїзд співробітників за кордон, сезонність і зниження витрат.

Галузі, які запланували збільшення і скорочення співробітників у 2017 році

Джерело: EY

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Люди

Сьогодні, 19:20

article_img
Мені не 80, щоб я гарно зберіглася. Ольга Сумська про вік, забобони і прабабусю, в яку закохався Нестор Махно
Гаджети

Сьогодні, 20:00

article_img
Тільки в профіль. Якими будуть нові iPhone 2019

Головне

Бокс

Сьогодні, 14:50

article_img
Усик отримав нового потенційного суперника у суперважкій вазі - ЗМІ
Геополітика

Сьогодні, 10:21

article_img
Могеріні: Рішення про нові санкції проти РФ можуть ухвалити протягом двох тижнів
Геополітика

Сьогодні, 04:35

article_img
Депутатів Європарламенту не пустили до Венесуели, їм приписали планування змови