Українські держпідприємства змусили приносити прибуток – Перша Шпальта

26 березня 2017, 22:31
Кроки, зроблені для підвищення ефективності їх роботи, дали перші плоди

Про це йдеться в новому випуску програми Перша Шпальта (ПШ).

У 2016-му році українські підприємства, що належать державі, принесли 50 млрд грн прибутку, проти 38 млрд грн збитків у 2015-му році.

Відео дня

Серед причин, які призвели до такої радикальної зміни тренду, експерти називають підвищення вартості послуг, які надають компанії енергетичного сектору, зокрема Нафтогазу.

Також позитивно на їх роботі позначилася корпоратизація і створення незалежних наглядових рад. «Дуже часто звучить критика, що члени наглядових рад держкорпорацій отримують занадто високі зарплати. Але світова практика доводить, що залучення до роботи над стратегічними напрямками професіоналів, які недешево коштують, дає позитивний результат, як у бізнесі, так і в державному секторі», – вважає виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

«Там, де прийшли нові керівники і запровадили новий стиль роботи, ми бачимо результат», – говорить фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Втім, Фурса вважає, що хороша робота підприємств минулого року зовсім не означає, що вони будуть досягати хороших результатів й далі. «Є вдалі випадки. Але при зміні керівництва на керівні пости можуть знову прийти схемщики, і ми знову побачимо неприбуткові державні компанії. Тому єдиний варіант – це приватизація», – говорить він.

Такий ризик реальний, погоджується голова правління Публічного акціонерного товариства Аграрний фонд, що належить державі, Андрій Радченко.

Втім, він не впевнений, що у випадку з його компанією, операційний прибуток якої минулого року збільшився з 350 млн грн до 500 млн грн, приватизація – це кращий варіант. Адже вона не має активів і створювалася для того, щоб здійснювати фінансові та товарні інтервенції на аграрних ринках.

Також у програмі дивіться інтерв'ю міністра юстиції Павла Петренка, а також комерційного директора найбільшої авіакомпанії Європи Ryanair Девіда О'Браєна.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время
Показати ще новини
Радіо НВ
X