Українська електричка відстає від Світового експресу – Перша шпальта

21 січня 2017, 13:38
Темпи економічного зростання в нашій країні в цьому році будуть надто повільними через не досить радикальні реформи, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ)

Опитані ПШ економісти загалом позитивно налаштовані щодо того, як розвиватиметься економіка країни цього року.

«Українська економіка абсолютно очевидно вийшла з-за рогу. Минулого року було хоч і незначне, але все-таки зростання. У 2017 році, за нашими оцінками, воно становитиме близько 2%. І начебто все не погано, і можливо, навіть добре», – говорить директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Відео дня

За словами старшого економіста ІК Dragon Capital Олени Білан, у цьому році будь-яких економічних потрясінь очікувати не варто, а радше навпаки – в економічних колах є консенсус, що буде економічне зростання. Очікується уповільнення інфляції до 12% у минулому році до 8% цьогоріч.

«Можна очікувати, що доходи населення зростатимуть у реальному вираженні. Зростатиме купівельна спроможність», – говорить Білан. За даними опитувань, з якими вона знайома, більшість компаній у цьому році планують підвищувати зарпалати на 10-20%.

Експерти також констатують, що Україна вже відійшла від шоку втрати російського ринку, куди до війни постачалося близько 30% українського експорту. Зараз це лише 8%.

Олег Устенко каже, що таке падіння поставок було неминучим, навіть, якби відносини між нашими країнами залишилися на домайданівському рівні. Оскільки ще до революції гідності РФ активно заміняла продукцію українського машинобудування за рахунок створення власних виробництв.

«Навіть якби нічого не сталося в 2014-15 роках, українських машинобудівників все одно б витіснили з російського ринку протягом 4-5 років через низьку якість їхньої продукції», – каже Устенко.

Утім, незважаючи на позитивні прогнози, радіти не варто. У 2014-2015 роках ВВП країни сумарно впав на 17%. І 2% зростання – це занадто мало, вважає Устенко.

«Світовий поїзд буде мчати вперед зі швидкістю в 3%, і низькі темпи зростання в нашій країні тільки погіршать відставання від нього української електрички», – каже Устенко.

Для того, щоб впоратися з цією проблемою, за словами Білан, необхідно провести судову реформу і, нарешті, вирішити питання захисту прав власності. Устенко додає, що необхідно провести справжню дерегуляцію – не просто скасування 100-200 нормативних норм, а зробити справжню «регуляторну гільйотину» – скасувати все, що заважає бізнесу розвиватися, зробити все, щоб відбулася демонополізація та посилилася конкуренція.

Також дивіться у програмі спеціальний репортаж про те, як, попри складні умови, в Україні можна побудувати свій бізнес, і що для цього потрібно.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший у партнерстві з журналом Новое Время

Показати ще новини
Радіо НВ
X