Україна застрягла в аграрному минулому – Перша Шпальта

Українські землі чекають на впровадження IT-технологій для підвищення ефективності аграрного виробництва
ФОТО: Наталья Кравчук

Українські землі чекають на впровадження IT-технологій для підвищення ефективності аграрного виробництва

Для прориву буде потрібне поєднання двох найбільш перспективних галузей країни: сільського господарства та IT

Про це йдеться в новому випуску програми Перша Шпальта (ПШ).

Зараз українське сільське господарство зосереджено на великотоварному сировинному виробництві: вирощуванні зернових і олійних. Але при цьому врожайність цих культур становить 50-60% від рівня країн ЄC.

При цьому європейські країни не стоять на місці, вони активно підвищують свою продуктивність за рахунок IT-технологій.

За словами екс-директора Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олени Мініч, робота тут ведеться у трьох напрямках. По-перше, використовуються різні сенсори і датчики, які дозволяють краще визначати, як використовувати добрива і гербіциди. По-друге, автоматизуються процеси, за рахунок чого зменшується використання некваліфікованої робочої сили. І зрештою ведеться робота в напрямку аналізу великих обсягів інформації (Big Data).

За даними Мініч, IT-технології дозволяють зменшити витрати на виробництво сільгосппродукції в ЄС на 260 євро з гектара. Адже без цього до 50% добрив не потрапляють у ґрунт або змиваються дощами. А до 90% засобів для захисту рослин від шкідників «йдуть у повітря».

В Україні IT-технології можна було б використовувати в дрібнотоварному виробництві, теплицях, при вирощуванні овочів і ягід. Ці напрямки дають набагато більший дохід з гектара, ніж виробництво зернових і олійних, каже директор компанії New World Ukraine Микола Горбачов.

Генеральний менеджер компанії Agro Core, яка займається впровадженням IT в сільському господарстві, Ілля Гандзейчук, розповідає, що ці технології дозволяють краще стежити за паями і технікою. Наприклад, якщо точно виміряти земельний банк, то виявиться, що він у більшості випадків на 10% менший, ніж кадастровий. А оскільки в агрохолдингах всі витрати розраховуються виходячи з кадастрової площі, то і витрати часто завищені мінімум на 10%.

Об'єднання IT і агро може стати спеціалізацією України. Як зазначає голова Української рекламної коаліції Андрій Федорів, відомий фахівець з брендингу, нам, як країні, необхідно визначитися з пріоритетами. Наприклад, стати країною, в якій виробляють продукти харчування з застосуванням високих технологій.

«Можливо, нам потрібно готувати суперагрономів. Зробити найкращу агроосвіту в світі. Ось ця мета для мене зрозуміла», - говорить Федорів.

Але для цього необхідно змінювати менталітет і звички, говорить Карен Чіфталарян, керуючий партнер компанії NV Investment Banking.

«Це перш за все соціальна проблема сприйняття. І її можна розв'язати тільки за рахунок серйозної реклами і пропаганди технологій майбутнього», – вважає Чіфталарян.

Також у програмі дивіться інтерв'ю з директором представництва ЄБРР в Україні Шевкі Арджунером.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший у партнерстві з журналом Новое Время


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: