Україна відстояла санкції проти Росії - Мінфін

10 травня 2017, 16:15
ЄБРР не підтримав апеляцію російської сторони щодо економічних санкцій

Сьогодні Рада керуючих Європейського банку реконструкції та розвитку абсолютною більшістю голосів акціонерів підтримала продовження обмежень щодо проектів ЄБРР у Росії.

Відео дня

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк на своїй сторінці у facebook.

«Сьогодні на засіданні Ради Керуючих ЄБРР Російська Федерація спробувала досягти скасування обмежень на фінансування проектів у РФ. Ці обмеження було введено в 2014 році, – пише міністр. – Основна аргументація російського керуючого була в тому, що ці обмеження завдають шкоди розвитку приватного сектору економіки Росії та нібито негативно впливають на результати роботи Банку».

Проте, за його словами, наголошення на тому, що Російська Федерація здійснює військову агресію проти України, що не лише є грубим порушенням норм міжнародного права, але й завдає шкоди приватному сектору обох держав, подіяв на Раду банку.

Інвестиції банку в Росію були заморожені в 2014 році - у відповідь на анексію Криму і підтримку Кремлем сепаратистів на сході України.

До 2014 року ЄБРР інвестував в Росію по $2 млрд на рік. Але через санкції остання вже два роки не отримує доступ до нових інвестицій з боку банку.

Санкції ЄБРР, можливо, виявилися жорсткішими, ніж навіть санкції з боку ЄС. Адже західні санкції обмежують певні сектори російської економіки та окремих фізичних і юридичних осіб. Тоді як ЄБРР зупинив підготовку всіх нових операцій в Росії, скасував підписання вже схвалених проектів, заморозив співпрацю з російськими інвесторами в інших країнах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X