Україна програла Росії конкуренцію за Новий шовковий шлях – Перша Шпальта

30 січня 2017, 15:03
18 січня в Лондон прибув перший вантажний потяг з Китаю, який доставив контейнери дешевше і головне швидше, ніж це пропонувала Україна, говориться в новому випуску програми Перша Шпальта (ПШ).

Цей потяг подолав шлях від Китаю до Лондона за кілька тижнів. Його маршрут пролягав територією Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини та Бельгії. Він є частиною проекту, так званого Нового шовкового шляху, який покликаний з'єднати Китай і країни Азії з Європейськими ринками.

Відео дня

У минулому році Міністерство інфраструктури вживало багато зусиль для того, щоб запустити в рамках цього проекту свій маршрут. Він повинен був проходити через територію України, далі товари мали транспортуватися по Чорному морю до Закавказзя, а потім по Каспійському морю в Казахстан і далі в Китай. Але цей маршрут через дорожнечу виявився незатребуваним.

«Транссибірська магістраль ... - об'єктивно дешевше, - заявив ПШ заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань. - Там є тільки залізниця, немає інтермодальних перевезень, морського фрахту».

За словами Довганя, провезення контейнера Транссибірською магістраллю коштує $4 тис. А українським маршрутом - $6,5 тис. І це вже після зниження наскрізного тарифу. Він також довший.

Утім, крім об'єктивних причин, які роблять український маршрут менш вигідним - протяжність маршруту і його складність, - існують ще й суб'єктивні проблеми.

«Це дуже непрозорі правила гри і високі тарифи», – каже директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк. Наприклад, за його словами, компаніям абсолютно непрозоро надаються знижки в портах і на залізниці.

Для того, щоб маршрут зацікавив перевізників, потрібно робити його більш конкурентним. "Це бізнес. А де бізнес, завжди є конкуренція. Потрібно шукати можливості», говорить аналітик IK Eavex Capital Дмитро Чурін.

За словами Довганя, міністерство шукає можливості для зниження вартості українського маршруту. Для цього воно планує знизити портові збори, а також залучити до поромних перевезень нових гравців, зокрема з Туреччини і Європейського союзу.

Також в програмі дивіться репортаж про те, що в Києві планують робити з малими архітектурними формами.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Показати ще новини
Радіо NV
X