Україна та Білорусь планують спільними зусиллями наростити транзит

30 серпня 2016, 13:07
Україна та Білорусь повинні наростити перевезення по транспортному коридору між країнами Євросоюзу та Причорноморського басейну

Про це заявив віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час зустрічі з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макєєвим, повідомляє прес-служба кабінету міністрів України.

Відео дня

Зубко зазначив про перспективність розширення обсягів перевезень контейнерними поїздами Вікінг і Зубр. За його словами, щоб збільшити обсяг перевезень транзитних вантажів через Білорусь і Україну, потрібно продовжити дію тарифних умов, а також забезпечити конкурентні тарифи.

Основне призначення поїздів Вікінг і Зубр – це з'єднання вантажопотоків Балтійського та Чорного морів, пояснює керівник експертного спрямування ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр. За його словами, з економічної точки зору ж/д тариф не грає вирішального значення. "Тут більш важлива комплексна ставка логістики, на яку, окрім залізничних тарифів, впливають ще портові збори, які є на сьогодні одними з найвищих у Чорному морі", - констатує Шкляр.

«Україна, у свою чергу, продовжить розвиток поромного сполучення за маршрутом Європа-Кавказ-Азія, що збільшить товаропотоки в напрямку Балтійське море - Чорне море», — пояснив міністр.

Якщо говорити про напрямок Європа-Кавказ-Азія, там обсяг вантажопотоку становить 1-2 млн тонн в рік, розповідає директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк. За його словами, це не такий вже великий обсяг. Набагато більш цікаві напрямки – транзит іранської та азербайджанської нафти. Вантажопотік тут може сягнути 5 млн тонн. На думку Вовка, працювати з іранським транзитом більш перспективно, ніж з Шовковим шляхом.

За словами Зубка, перспективними напрямами співробітництва України також є транспортні напрямки Україна-Білорусь-Литва і Україна-Білорусь-Латвія.

Інтеграція прибалтійських країн у проект нового Шовкового Шляху також може мати хороший потенціал. Так як відкриває альтернативні морському шляху варіанти співпраці для країн, що знаходяться на шляху прямування вантажопотоку – в першу чергу Кавказу і Середній Азії, зазначає Шкляр.

Показати ще новини
Радіо NV
X