У цьому році автомобільний ринок демонструє 40-відсоткове зростання

28 листопада 2016, 16:11
Але ще більший прогрес відчувають продавці преміальних автомобілів, які записані в деклараціях чиновників

Про це пише у свіжому номері видання Новое Время.

Сьогодні у офіційних дилерів на рахунку кожна угода купівлі нової машини. Адже минулого року вдалося продати близько 40 тис. автомобілів, а це рівень продажу кінця 1990-х. За 10 місяців поточного року вже зареєстровано 50 тис. машин, що на 40% більше, ніж за січень-жовтень 2015 року.

Відео дня

У цьому році найкраще продаються автомобілі середньої і високої цінової категорії. Так у Топ-20 увійшли такі бренди, як BMW, Audi, Lexus, Mercedes-Benz і Land Rover. Ці марки можна часто побачити в деклараціях українських чиновників.

Лідером продажів, як і минулого року став японський бренд Toyota. А от найбільш продаваною моделлю виявився південнокорейський кросовер Kia Sportage. Його обрали дві тисячі українців. Основна причина популярності цього сегмента – погані дороги. Сюди ж можна додати місткий салон і високу посадку. "І це все при керованості легкового автомобіля", — пояснює генеральний директор компанії АВТ Баварія (офіційний імпортер автомобілів BMW в Україні) Олександр Тимофєєв.

52395739
52395739 Фото:

Найкраще зростання продажів відчули на собі продавці преміальних брендів, як-от Infiniti, Lexus, Рогѕсһе, Mercedes-Benz. Якщо ж авторинок зростає на 40%, то цей сегмент зріс на 89%. І тепер із загального ринку на частку преміальних машин припадає 16,6%. У минулому році їх частка була 13%. Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко пов'язує таке зростання з тим, що покупці з великими гаманцями менш схильні до впливу кризи. І, як і раніше, продовжують купувати нові автомобілі.

А ось для небагатих покупців машина, як і раніше, залишається предметом розкоші. Лоукост-сегмент майже не зростає. Цього року було зареєстровано 12,6 тис. автомобілів низького цінового сегменту, це лише на 13% більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Зростання ринку на 40% виглядає солідно. Але це лише перші ознаки оздоровлення. Оскільки останні два роки ринок не просто просідав, а обвалювався, розповідає директор одного з київських офіційних дилерських центрів Volkswagen Олександр Дмитерчук. Так, за 10 місяців 2013 року в Україні було продано близько 180 тис. нових автомобілів. У 2014 – близько 90 тис. од. А в минулому – впав до 36 тис. шт. До прикладу, в найуспішнішому для дилерів 2008‑му та кількість машин, що сьогодні продана майже за рік, купувалася лише за місяць.

Основна причина пожвавлення ринку в цьому році - це хай і незначна, але стабілізація економічної і політичної обстановки в країні, пояснює Андрейченко. За його словами, це зростання ВВП, зміцнення гривні та падіння інфляції, відносний спокій на Донбасі, а також збільшення реальної заробітної плати. В результаті споживчі настрої українців покращилися, і вони все частіше замислюються про великі придбання.

avto-2016_ua_01

avto-2016_ua_01 Фото:

У цьому році експерти прогнозують зростання продажів до 60–65 тис. машин. Наступного року ринок продовжить зростати, але не такими великими кроками. За прогнозами аналітика, продажі нових автомобілів будуть на рівні 78 тис. шт. А ось генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко більш оптимістично налаштований і прогнозує зростання в 30-35%. Зростанню ринку може допомогти зниження ставок кредитування. Так за прогнозами фінансистів, наступного року вони можуть знизитися ще на 5-7%. Наприклад, до 2008 року на позикові кошти в країні купувалася майже половина всіх нових машин.

Але головним драйвером зростання ринку має стати відкладений попит. Продавці нових машин очікують, що не тільки заможні покупці, але і менш забезпечені нарешті наважаться розлучитися з накопиченнями. Якщо доходи населення зростуть і з'явиться впевненість у завтрашньому дні, активізується і бюджетний сегмент. За словами Андрейченка, це станеться ближче до другої половини 2017 року.

Повний матеріал про автомобільний ринок читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №44 від 25 листопада 2016 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X