У Києві розцвів рекет. Як кримінал прикривається воїнами АТО

26 квітня 2017, 13:18
Зловмисники використовують прикриття військовими і АТО, і навіть колишніх АТОшників, щоб рекетувати дрібний і середній бізнес

До столиці повернулися "лихі" 90-ті, написав на своїй фейсбук-сторінці засновник Veterano Pizza і колишній боєць АТО Леонід Остальцев. За його словами, вчора рекетири під прикриттям уже неіснуючого батальйону Золоті ворота вимагали у підприємців "гроші на війну".

Відео дня

За його словами, двоє зловмисників спробували "віджати" станцію техобслуговування (СТО) біля столичного ринку Юність. Одним із власників СТО виявився син командира батальйону Національної гвардії. Він звернувся до ветеранів за допомогою, "бо ті люди погрожували зброєю", розповів Остальцев.

За його словами, рекетири вимагали щомісячну плату для підтримки батальйону Золоті ворота. "Роз'їхалися в нехороших відносинах і продовження обов'язково буде", - зазначив засновник Veterano Pizza. За його словами, близько 30 колишніх солдатів, з яких у половини була "законна зброя", приїхали заступитися за власників СТО.

Це не єдиний випадок використання людей, що представляються учасниками АТО, для вимагання або захисту своїх бізнес-інтересів. За даними НВ Бізнес, до таких методів вдаються навіть представники Опозиційного блоку, тобто колишньої Партії регіонів.

Один з підприємців на умовах анонімності розповів виданню, що він зіткнувся з подібною проблемою у результаті бізнес-конфлікту з народним депутатом від Опозиційного блоку Юрієм Бойком. «В офіс прибули люди в камуфляжі, які представилися учасниками АТО і солдатами добровольчого батальйону. І зажадали, щоб я віддав гроші Бойку. Все це виглядало дико, оскільки сам лідер Опозиційного блоку був активним сподвижником Віктора Януковича, але використовував справжні чи липові добробати в своїх цілях», - розповів співрозмовник НВ Бізнес.

Експерти у ситуації, якщо підприємці стикаються з рекетом, порадили використовувати різні підходи. Старший партнер Astapov Lawyers Олег Мальський переконаний, що у правовій державі потрібно було б викликати поліцію, і нехай вона вирішує ситуацію, що склалась. Але підприємці не сподіваються на правові механізми, а фактично цю функцію беруть на себе.

Крім звернення в поліцію Мальський вважає доречним використання всіх доступних законних способів. Наприклад, залучення охоронних служб, які дуже чітко розуміють межі, в яких вони можуть діяти. Також є інші можливості, зокрема, бізнес-омбудсмен та інші громадські організації, які захищають підприємців. "Головне питання, щоб бізнесмен не зробив собі гірше. Кому потрібен бізнесмен, який сяде у в'язницю за перевищення самооборони?", - поставив риторичне питання старший партнер Astapov Lawyers. Але одне іншому не заважає і тому паралельно з дзвінком друзям – власникам легальної зброї треба подзвонити і в поліцію, і адвокату, і всім, кому тільки можна.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Голова правління громадської організації Центр протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін переконаний, що підприємці повинні захищати себе і свої підприємства всіма можливими способами. "І в першу чергу сподіватися на своїх друзів, а не на фактично неіснуючу правоохоронну систему", - зазначив він. Тому що реформа правоохоронних органів провалилася, вважає Шабунін. Він порадив бізнесменам об'єднуватися до того, як виникають проблеми.

Показати ще новини
Радіо НВ
X