Туроператорам пригрозили відкликанням ліцензій

31 травня 2016, 21:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Напередодні туристичного сезону Мінекономрозвитку зробило резонансну заяву – левова частка українських турфірм може позбутися ліцензій, бо не виконують вимоги законодавства

26 травня керівник департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Іван Ліптуга написав на своїй сторінці в Facebook, що 75% із зареєстрованих у країні 2,5 тис. туроператорів не виконують ліцензійні умови – не надають міністерству визначену інформацію про банківські гарантії своїм клієнтам. Також міністерство не отримує від ринку статистичну інформацію.

Відео дня

Як пояснила НВ Бізнес Віталіна Мартиновська, заступник начальника департаменту туризму і курортів МЕРТ, формально відмова подавати таку інформацію є підставою для позбавлення компанії ліцензії. За словами Липтуги, щоб вирішити цю проблему, можливо буде потрібно централізована перевірка всіх туристичних фірм країни.

Учасники ринку вважають, що МЕРТ хвилюється не марно. За словами голови Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігоря Голубахи, зараз близько 95% операторів працює в тіні. "Те, що вони не звітують, тільки підтверджує це припущення", – каже він. Такі фірми ухиляються від сплати податків і можуть просто зникнути в будь-який момент, присвоївши собі всі оплачені туристом гроші, пояснює Голубаха. Природно, що будь-які фінансові гарантії при цьому відсутні. І всі ризики бере на себе споживач.

Але навіть там, де компанії працюють в "білу", ризики не виключені повністю. "Непоодинокі випадки, коли оператор ухиляється від своїх зобов'язань перед клієнтом, а банк і страхова компанія також умивають руки, кажучи, що туроператор з ними вже не працює", – каже Голубаха.

Активність МЕРТ можна пояснити не тільки турботою про споживача, а прагненням чиновників нагадати про себе. Зазначимо, що в січні 2015 року було ліквідовано Державне агентство України з туризму та курортів при Міністерстві інфраструктури, а функції передали в МЕРТ. А у вересні минулого року розпочав роботу нове управління туризму і курортів МЕРТ, яке в 2016 році стало департаментом.

Тому радикальної чистки на туристичному ринку, швидше за все не відбудеться, вважають учасники ринку. "Тепер оператори активізуються і почнуть подавати необхідні документи", – вважає керуючий партнер Інтерлайн Аеро Йосиф Андрик.

Та й сам начальник департаменту заявив, що у відомства немає необхідних ресурсів для прийняття жорстких заходів. "Для проведення позапланових перевірок всіх порушників, які ігнорують Закон, якщо працювати без вихідних знадобиться п'ять з половиною років", – йдеться в повідомленні Липтуги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X