Ціни на вершкове масло впали

13 квітня 2016, 14:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Закупівельні ціни на вершкове масло обвалилися. Основними причинами стало зниження цін на молоко і падіння попиту

За два тижні ціна на вершкове масло в Україні впала на 10% – до 75-70 грн/кг, повідомляють в інформаційно-аналітичному агентстві Інфагро.

Перед сезонним збільшенням виробництва молока українські виробники активно продавали накопичені запаси, що створило додаткову пропозицію на внутрішньому ринку, пояснює аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька.

Відео дня

Аналітик молочних ринків агентства Інфагро Максим Фастеєв додає, що взимку спостерігався дефіцит масла, пов'язаний з великими експортними обсягами в кінці 2015 року. Таким чином, недолік піднімав ціни. Зараз падіння ціни на сире молоко і зростання виробництва опускає ціну на масло.

В таких умовах продавці намагаються позбутися існуючих запасів, в той час як оптові покупці не поспішають запасатися великими обсягами. Фастеєв стверджує, що ціни і далі будуть знижуватися.

Падають ціни і на міжнародних ринках, що робить експорт вершкового масла не привабливим. За словами Шпигоцької, міжнародні ціни на вершкове масло в квітні продовжили зниження до $2,5-2,7/кг. "З урахуванням транспортних витрат прибутковість експорту може бути досить обмеженою, особливо з урахуванням закритого ринку Митного союзу", – пояснила Шпигоцька.

За словами Фастеєва, за такої ситуації з експортом внутрішні запаси будуть накопичуватися, що призведе до ще більшого падіння цін на вершкове масло.

У найближчий місяць можна очікувати зниження закупівельної ціни на вершкове масло до 65 грн/кг.

У 2015 році було вироблено 100,9 тис. т масла, що на 11,5% менше, ніж роком раніше. Основними виробниками в 2015 році були: Терра Фуд, Альміра, Люстдорф. За перший квартал 2016 року основними імпортерами українського масла були Грузія, Марокко і Молдова.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X