Ціни на нафтопродукти знову почали зростати

28 березня 2016, 18:47
За даними консалтингової компанії А-95, за минулий тиждень спостерігалося зростання роздрібних цін на нафтопродукти на АЗС України

Так, середні ціни на бензин А-95 підвищилися на 3% - до 20,08 грн, на дизпаливо – до 17,12 грн (подорожчання на 3,3%).

Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн пояснює його зростанням курсу долара з 23,5 до 26 грн, а також зростанням цін на нафту до $40 за барель.

Відео дня

За його словами, учасники ринку очікували підвищення цін ще у лютому. Цьому завадив низький сезон і мінімальне споживання, при якому нафтотрейдери боялися втратити обсяги реалізації. "Думаю, що січень-лютий були збитковими для більшості операторів", – говорить Куюн.

Підвищення цін на нафтопродукти також пов'язано з кон'юнктурою зовнішнього ринку, додає аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. Він каже, що у Європі на великооптові партії бензину і дизпалива ціна зросла більше, ніж на 20%. У середньому за останній місяць ціна зросла на $100/т.

Заступник директора НТЦ Психея Геннадій Рябцев додає, що на ціну нафтопродуктів також впливають проблеми, які виникні у зв'язку із введенням електронного адміністрування податків. Так, новий порядок нарахування вже фактично призвів до підвищення витрат на €3-5/т. Нарешті, ще одна причина зростання цін – збільшення попиту з боку аграріїв, транспортних і транзитних компаній.

"Економічні передумови до зростання були ще три тижні тому, але імпортери побоювалися її піднімати через скорочення обсягів реалізації ", – зазначає Рябцев.

Сіренко каже, що зараз причин для зростання немає, так як на зовнішньому ринку ціни трохи відкочуються назад і помітна стабілізація гривні. Він упевнений, що якщо ці фактори будуть продовжувати свою дію хоча б тиждень – можна буде говорити про зниження цін операторами. "Але дуже багато залежить від світових цін, а також від внутрішніх процесів, зокрема, що буде з урядом і Нацбанком", – сказав Сіренко.

У той же час Рябцев говорить, що економічні передумови для зростання цін все ж є і подорожчання буде відбуватися до тих пір, поки не стабілізується курс гривні.

Показати ще новини
Радіо NV
X