Третя спроба. Держава знову намагається продати Центренерго

11 квітня 2016, 17:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Третя спроба. Держава знову намагається продати Центренерго - фото

Державна Центренерго загрузла в корупційних скандалах та збитках

У кінці листопада Фонд держмайна знову запланував продати найбільшу енергогенеруючу компанію Центренерго

Про це повідомив голова фонду держмайна Ігор Білоус на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, що ФДМ вже двічі планував приватизувати Центренерго в 2014 і 2015 році, але так і не зміг цього зробити через опору міністра енергетики Володимира Демчишина, який контролює роботу компанії через лояльний йому менеджмент. Вчора Демчишин відмовився коментувати НВ продаж Центренерго.

Керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій додає, що за час, поки компанія перебувала у власності держави вона працювала вкрай неефективно. Так за 9 місяців минулого року Центренерго отримало 81 млн грн чистого збитку. Мало того, як додає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква в результаті Центренерго стала фігурантом низки корупційних скандалів.

За словами голови аналітичного відділу ІК " Арт Капітал Ігоря Путилина, фактори, які впливають на зниження ціни - це високий знос основних фондів, відсутність сировини і падіння попиту на електроенергію. "ТЕС в два рази скоротили виробництва електроенергії за останні два роки", - говорить Путилин.

Втім, незважаючи на проблеми з активом і жалюгідний стан, до якого компанію довела корупція, держава все може виручити за неї до $200 млн, впевнений глава аналітичного відділу ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.

До кінця квітня Кабінет міністрів повинен об'єднати пакети акцій Центренерго і змінити наглядову раду. ФДМ планує до кінця травня видати наказ про приватизацію підприємства. Інвентаризація повинна пройти до кінця червня, екологічний аудит повинен завершитися в липні

"З урахуванням корупційних скандалів і неефективність роботи компанії, чим швидше її продати, тим краще", - впевнений генеральний директор ІК Eavex Capital Юрій Яковенко. Головним завданням ФДМ, на його думку, є проведення прозорого конкурсу з участю західних інвесторів.

Нагадаємо, Центренерго використовує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС, сумарна потужність яких складає - 7550 МВт. Державі належить контрольний пакет акцій компанії "Центренерго" у розмірі 78,3%.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Технології

Вчора, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

14 червня, 17:00

thumb img
Багаті тихоні. Economist пояснив, чому німецькі багатії відрізняються від американських

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua