Третя спроба. Держава знову намагається продати Центренерго

11 квітня 2016, 17:37
36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Державна Центренерго загрузла в корупційних скандалах та збитках

У кінці листопада Фонд держмайна знову запланував продати найбільшу енергогенеруючу компанію Центренерго

Про це повідомив голова фонду держмайна Ігор Білоус на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, що ФДМ вже двічі планував приватизувати Центренерго в 2014 і 2015 році, але так і не зміг цього зробити через опору міністра енергетики Володимира Демчишина, який контролює роботу компанії через лояльний йому менеджмент. Вчора Демчишин відмовився коментувати НВ продаж Центренерго.

Керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій додає, що за час, поки компанія перебувала у власності держави вона працювала вкрай неефективно. Так за 9 місяців минулого року Центренерго отримало 81 млн грн чистого збитку. Мало того, як додає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква в результаті Центренерго стала фігурантом низки корупційних скандалів.

За словами голови аналітичного відділу ІК " Арт Капітал Ігоря Путилина, фактори, які впливають на зниження ціни - це високий знос основних фондів, відсутність сировини і падіння попиту на електроенергію. "ТЕС в два рази скоротили виробництва електроенергії за останні два роки", - говорить Путилин.

Втім, незважаючи на проблеми з активом і жалюгідний стан, до якого компанію довела корупція, держава все може виручити за неї до $200 млн, впевнений глава аналітичного відділу ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.

До кінця квітня Кабінет міністрів повинен об'єднати пакети акцій Центренерго і змінити наглядову раду. ФДМ планує до кінця травня видати наказ про приватизацію підприємства. Інвентаризація повинна пройти до кінця червня, екологічний аудит повинен завершитися в липні

"З урахуванням корупційних скандалів і неефективність роботи компанії, чим швидше її продати, тим краще", - впевнений генеральний директор ІК Eavex Capital Юрій Яковенко. Головним завданням ФДМ, на його думку, є проведення прозорого конкурсу з участю західних інвесторів.

Нагадаємо, Центренерго використовує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС, сумарна потужність яких складає - 7550 МВт. Державі належить контрольний пакет акцій компанії "Центренерго" у розмірі 78,3%.

Зверніть увагу

20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Вчора, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів
Наукпоп

Вчора, 12:40

article_img
Нумо, дівчата! Росія відправить у космос жіночий загін
Мистецтво

Вчора, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget

Головне

Геополітика

Вчора, 08:05

article_img
Kyodo: Японія погодиться на мирний договір із РФ у разі гарантованої передачі двох островів
Футбол

Вчора, 21:38

article_img
Шахтар підписав захисника одного з провідних клубів української Прем'єр-ліги
Наукпоп

Вчора, 08:05

article_img
Скрізь життя. У антарктичному озері знайшли рештки крихітних істот