Топ-10 автомобілів, які купують українці в 2016 році. Інфографіка

23 серпня 2016, 18:48
Інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting склала список найбільш продаваних автомобілів в Україні за 2016 рік

За їхніми даними за перші сім місяців 2016 року найкраще продавалися автомобілі японського бренду Toyota – 3668 машин, це в півтора рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Друге місце за французами Renault – 2994 автомобілів (у півтора рази більше відносно семи місяців 2015 року). Третє місце займає німецький бренд Volkswagen з 2942-ма проданими автомобілями, що в 2,5 рази більше, ніж минулого року.

Відео дня

Перші два кандидати не втратили свої позиції з минулого року, а от Volkswagen вперше зміг прорватися до трійки лідерів з сьомого місця і 1123 проданими автомобілями в січні-липні 2015 року.

Успіх німецького бренду безпосередньо пов'язаний з вигідними ціновими пропозиціями на дизельну модель Volkswagen Jetta, розповів Бізнес НВ директор офіційного дилерського центру Volkswagen Атлант-М Лепсе Олександр Дмитерчук. Минулого року в Україні продавалися тільки бензинові версії цієї моделі. За його словами, незважаючи на те, що автомобілі з дизельним двигуном коштують дорожче бензинових машин. "Модель Volkswagen Jetta з дизельним двигуном об'ємом 1,6 літра коштувала приблизно на 25% дешевше своїх братів з бензиновими моторами", - каже Дмитерчук.

Від початку року також були вигідні цінові пропозиції щодо моделей Volkswagen Touareg і Volkswagen Golf, додає директор офіційного дилерського центру Volkswagen. "Усі позиції з продажу цих моделей з початку року тільки в плюсі", - говорить він.

За даними AUTO-Consulting, найбільш продаваною моделлю в січні-липні 2016 року стала Volkswagen Jetta – 1379 машин. Продажі цієї моделі зросли в 42 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Нагадаємо, у вересні 2015 року агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) викрило німецький концерн Volkswagen в установці на автомобілі з дизельними двигунами програмного забезпечення (ПЗ), яке дозволяло обходити жорсткі екологічні норми в США. ПЗ вмикало максимально екологічний режим роботи двигуна при тестуванні на стенді і відключало його при звичайній експлуатації, що дозволяло в десятки разів знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу. Згодом, близько 11 млн дизельних автомобілів по всьому світу підлягали відкликанню для усунення проблем з шкідливими викидами.

Вже за підсумками серпня компанія Volkswagen виконала план з продажу за сім місяців, який був запланований на початку року, констатує Дмитерчук. – "До кінця 2016 року компанія ставить перед собою мету поборотися за лідерське місце, залишаючись в топі".

Лише за 7 місяців в Україні було продано 32 364 автомобіля. За цей період найбільше продажі зросли у таких брендів, як Volvo, Lexus, Volkswagen, Mercedes-Benz і BMW.

Зростання продажів преміальних брендів напряму пов'язане з тим, що ті люди, які купують ці автомобілі, не так сильно схильні до впливів економічної кризи, пояснює старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко. За його словами, перш за все знизилися продажі бюджетних автомобілів. Ті, хто раніше купував нові бюджетні машини, сьогодні цього зробити не можуть через брак фінансів. "А ті, хто купують преміальні автомобілі, у них гроші лежать у банках і часто у валюті", - каже аналітик. Тому частка преміальних автомобілів продовжує зростати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Цього року ринок нових автомобілів може зрости до 63 тис. За прогнозами Арт Капітал, частка преміальних автомобілів може збільшитися вдвічі до 12 тис. машин порівняно з минулим роком.


За даними AUTO-Consulting

Показати ще новини
Радіо NV
X