Тиск замість грошей: вкладникам Михайлівського запропонували малоймовірний план повернення депозитів

21 листопада 2016, 19:00
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, що розраховує отримати кошти від продажу небанківських активів колишнього власника установи Віктора Поліщука

Директор департаменту розслідування протиправних дій Фонду Катерина Мисник минулого тижня заявила, що її відомство направило до правоохоронних органів чотири заяви про злочини власників та менеджменту збанкрутілого банку Михайлівський на суму 5,2 млрд грн.

Відео дня

«Йдеться, наприклад, про мережу Ельдорадо, яка належить бізнесмену... Той же Gulliver, який на сьогодні перебуває в заставі Ощадбанку, – каже вона. – У нас є надія… що ці активи будуть реалізовані, а гроші повернуті державі», – заявила Мисник.

14 листопада Gulliver – один з найпрестижніших торгово-розважальних центрів столиці – був арештований Шевченківським районним судом Києва у справі махінацій у банку Михайлівський. Генеральний прокурор Юрій Луценко того ж дня заявив, що товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) ТРИ О, яке володіє Gulliver, пов’язане з Михайлівським. Хоча він і не пояснив яким чином.

В Ельдорадо відреагували миттєво, заявивши, що мережа «юридично не пов’язана» з Михайлівським. У прес-службі компанії заявили агентству Інтерфакс-Україна, що готують позов до Мисник та фонду.

Віктор Поліщук в ефірі програми Шустер Live заперечив свою причетність до Михайлівського, Ельдорадо та Gulliver.

У ФГВФО не змогли повідомити, які є докази юридичного зв’язку між згаданими активами. Заступник директора-розпорядника установи Андрій Оленчик лише сказав НВ Бизнес: «Якби не було підстав так вважати, то ми б про це не казали».

Та існують непрямі факти, що свідчать, що Поліщук принаймні в минулому був афілійований з цими активами. Наразі офіційно мережа Ельдорадо належить ТОВ Дієса, якою у свою чергу володіє кіпрська компанія Potnef Enterprises, кінцеві власники якої не розголошуються. Та офіційним представником Дієси є Сергій Цибульський, який у минулому був генеральним директором Технополісу, а зараз очолює Ельдорадо.

Влітку 2012 року Поліщук у розмові з Forbes, визнав що йому належить Gulliver, та назвав Технополіс «своїм непрофільним активом». А у 2013 році він підтвердив, що придбав мережу Ельдорадо. Згодом ці мережі об’єдналися під вивіскою Ельдорадо.

Експерти вважають, що заява ФГВФО є передчасною. За словами радника голови правління банку Новий з юридичних питань Олександра Ярецького, генпрокуратурі ще потрібно довести, що саме Поліщук винен у проблемах банку Михайлівський. «Звичайно, що була група осіб і серед акціонерів, і менеджменту і третіх осіб, але хто із них яку відповідальність нестиме, по якій статті і в якому розмірі, ще треба з’ясувати», – каже він.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Поліщук стверджує, що на початку цього року під тиском Нацбанку був змушений продати установу власнику Платинум банку Борису Кауфману за $224 млн. «Ці гроши були зараховані в рахунок погашення моїх кредитних зобов'язань перед банком Михайлівський. Після цього я вивів свої три об'єкти застави, які мені закидають, що я їх начебто вивів незаконно», – каже Поліщук.

Платинум банк спростовує інформацію про те, що він причетний до купівлі Михайлівського.

Головною проблемою банку є те, що депозити фізичних осіб він оформлював на інші фінансові компанії. Тому після банкрутства вкладники не змогли отримати виплати з ФГВФО. Це 14 тис. осіб, загальна сума вкладів яких складає 1,2 млрд грн. Верховній Раді навіть довелося прийняти спеціальний, так званий «михайлівський» закон, щоб виплатити їм ці кошти з держбюджету.

Та навіть якщо всі деталі з’ясують, потрібно буде ще юридично довести, що Gulliver та Ельдорадо належать Поліщуку. «Може виявитися, що офіційно вони належать одним особам, хоча вказівки на незаконні дії давали інші, так звані тіньові керівники», – каже Ярецький.

Показати ще новини
Радіо NV
X