Світові ціни залізли у кишеню українським молочникам

23 лютого 2016, 22:06
Виробництво сухого молока успішно допомагало українським виробникам компенсувати втрати на російському ринку. Але схоже і це джерело заробітку пересихає

Така статистика пояснюється обвалом цін на молоко і молочну продукцію у світі. Раніше НВ повідомляло, що це пов'язано з надвиробництвом у країнах ЄС і падінням попиту у Китаї.

Відео дня

Зниження доходів від сухого молока – тривожна новина для української молочної промисловості, яка і так страждає від втрати свого найбільшого ринку збуту – російського. До початку конфлікту з РФ вітчизняні компанії постачали у цю країну молочної продукції на суму понад $600 млн на рік.

За даними Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), у 2014 році Україна експортувала сири на суму $120 млн, а вже у 2015 цей обсяг впав до позначки у $35 млн.

Ці втрати молочники намагалися компенсувати за рахунок збільшення виробництва продуктів тривалого зберігання – сухого молока і масла, пояснює експерт ринків тваринництва УКАБ Аліна Жарко. З цим і пов'язане зростання експорту сухого молока у минулому році.

Також на руку експортерам зіграла девальвація гривні, додає голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський. За рахунок неї вартість сировини була низькою, що зробило українську продукцію конкурентоспроможною на світовому ринку.

Але не все так райдужно, як може здаватися на перший погляд. Голова наглядової ради групи компаній Молочний альянс Сергій Вовченко говорить, що його компанія у минулому році знизила виробництво сухого молока на 15%, так як у світі почали падати ціни.

“Коли ціни були на рівні $1,7-1,8 тисяч за тонну, Україна активно продавала сухе молоко. Зараз Туреччина продає за ціною $1,3 тисяч за тонну, а у нас собівартість становить $1,5 тисяч за тонну", – говорить він.

Втім, за словами в. Чагаровського, виробники не повинні впадати у відчай. Він зазначає, що тренд на зниження ціни збережеться ще півроку, як прогнозує нідерландський Rabobank.

"А далі ми очікуємо збільшення попиту і споживання молочної продукції у азіатських країнах", – резюмує Чагаровський.

Показати ще новини
Радіо НВ
X