Світові автоновини: Volkswagen пережив дизельгейт, а Toyota і Suzuki змушені зупинити виробництво

3 червня 2016, 15:10
Volkswagen, який першим опинився в епіцентрі дизельного скандалу, першим зміг оговтатися від його наслідків

1 Volkswagen повернув собі прибутки після дизельгейту

Німецька компанія Volkswagen AG знову стала прибутковою після рекордних збитків на тлі дизельного скандалу за 2015 рік, повідомляє DW.

Відео дня

За перший квартал 2016 року операційний прибуток компанії становив 3,1 млрд. євро. Це на 6% менше, ніж показники аналогічного періоду 2015 року, повідомляється у звіті компанії. Загалом за 2015 рік компанія зафіксувала чистий збиток у розмірі майже 1,6 млрд. євро.

У першому кварталі 2016 року чистий прибуток Volkswagen AG скоротився на 20% (до 2,36 млрд євро). Як відзначає The Wall Street Journal, аналітики, опитані Dow Jones, в середньому очікували падіння чистого прибутку компанії на 15% (до 2,45 млрд євро). Операційний прибуток компанії (виключає прибуток від спільних підприємств у Китаї) вирос на 3,4% (до 3,4 млрд євро).

Нагадаємо, дизельний скандал спалахнув у вересні 2015 року, коли з'ясувалося, що програмне забезпечення в автомобілях Volkswagen з дизельними двигунами обходило екологічні тести в США, що вимірюють рівень шкідливих речовин у вихлопних газах. І тільки 21 квітня 2016 року Volkswagen та американська влада досягли угоди про компенсацію після дизельного скандалу. Наступного дня компанія офіційно заявила про готовність виплатити 16,2 млрд. євро на покриття витрат, пов'язаних з дизельгейтом.

І щоб швидше забулися наслідки скандалу, Volkswagen Group докладає усіх зусиль для розробки нових електромобілів.

Головним приводом для цього стали екологічні вимоги до автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами, що посилюються щороку.

Щоб повністю відповідати всім вимогам і не знижувати прибутковості, німецький автовиробник до 2025 року повинен продавати щороку близько 1 мільйона електромобілів і гібридів.

На першому етапі будуть випущені 20 нових моделей до кінця 2020 року. Серед них буде Audi Q6, випуск якої планується в 2018 році, та спорткар на базі концепту Mission E.

2 Гігантський завод Tesla відкриється менш ніж за два місяці

Про церемонію відкриття заводу Gigafactory, розташованого в пустелі штату Невада, повідомила прес-служба американської компанії Tesla Motors, повідомляє Infocar.

Незважаючи на те що частина потужностей заводу Gigafactory вже задіяні, підприємство поки офіційно не відкрите. Презентацію компанії призначили на 29 липня. Повідомляється, що на захід запрошено багато офіційних осіб, але хто відвідає його, поки невідомо.

Нагадаємо, що будівництво заводу почалося в 2014 році. Тоді ж був знайдений перший великий інвестор – японська компанія Panasonic Corporation, яка вклала в проект 2 млрд доларів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На цьому заводі планується випуск сонячних батарей, літій-іонних акумуляторів, а також комплексів PowerWall і PowerPack, які можна використовувати як домашнє джерело сонячної енергії.

Виробництво батарей і акумуляторів стартує лише в 2017 році, коли будуть завершені всі підготовчі роботи. Домашні комплекси почнуть вироблятися тільки близько 2020 року. За попередніми розрахунками, виробництво літій-іонних акумуляторів на потужностях Gigafactory дозволить скоротити витрати на 30%.

3 Париж відмовляється від старих машин

З 1 червня влада Парижа заборонила автомобілям, зареєстрованим до 1997 року, та мотоциклам – до 2000-го в'їжджати в центр міста вдень у будні. Ця заборона необхідна для зниження рівня шкідливих викидів у місті, повідомляє Le Monde.

Заборона стосується бензинових і дизельних автомобілів, а також легкого комерційного транспорту (масою до 3,5 тонни). За новими правилами, автомобілям не можна буде в'їжджати в центр з 8 ранку до 8 вечора. Варто відзначити, що автобусам і вантажівкам, випущеним до 2001 року, заборонили їздити містом з минулого вересня.

Раніше повідомлялося, що з 2020 року в Парижі дозволять пересуватися тільки автомобілям із двигунами, що відповідають екологічному стандарту Євро-5, а в центр міста не зможуть в'їхати машини, зареєстровані до 2011 року.

Крім цього, французька влада збирається максимально скоротити кількість дизельних автомобілів на дорогах. Будуть змінені податкові пільги для дизельних машин порівняно з бензиновими. А також є ймовірність появи субсидії в розмірі 10 тис. євро для купівлі електрокара у разі відмови від дизельного автомобіля.

4 АвтоВАЗ проводить масові звільнення персоналу

Російський автомобільний виробник АвтоВАЗ запускає нову програму з добровільних звільнень. Про це повідомляють Вєдомості.

Ті співробітники, які покинуть компанію з 1 по 15 червня за угодою обох сторін, отримають виплати до п'яти середніх окладів. Але автовиробник відзначає, що примушувати працівників до звільнення компанія не збирається.

Крім цього, завод збирається зменшити кількість робочих днів. Лінії з випуску Lada Granta, Kalina, Datsun on-DO і mi-DO, Lada Priora, п'ятидверної та тридверної Lada 4×4 працюватимуть три дні на тиждень замість чотирьох. Притому лінії з випуску автомобілів Nissan, Renault, Lada Largus і XRay продовжать працювати по чотири дні на тиждень.

5 Toyota і Suzuki зупиняє виробництво автомобілів

Японський автовиробник Toyota призупинила виробництво автомобілів на 16 конвеєрних лініях. Причиною призупинення виробництва став вибух на підприємстві компанії-постачальника Aisin Advics, яке спеціалізується на виготовленні гальмівних систем для кількох японських автовиробників. Вибух стався в цеху, де готові вироби сушаться після фарбування.

Наступного дня після заяви Toyota і Suzuki призупинили виробництво автомобілів на трьох своїх заводах у Японії.

Продукція заводу Aisin Advics закуповувалася кількома японськими автомобілебудівними компаніями, серед яких Toyota, Suzuki і Nissan. Жодної інформації про аналогічні дії з боку Nissan поки не надходило.

За попередньою інформацією, серійне збирання автомобілів відновиться 5 червня.

Показати ще новини
Радіо NV
X