Сувора Європа, німецький інвестор і великий розпродаж – головні агроновини за тиждень

9 грудня 2016, 10:16
ЄС заборонив поставки українського м'яса птиці, цукрові активи переходять до німецької компанії, а держава пустить з молотка агрокорпорацію

1Держава виставила на продаж Аграрний фонд і ДПЗКУ

Після чергового провалу великої приватизації, у зв'язку з відсутністю інтересу до купівлі Одеського припортового заводу, Фонд держмайна намагається хоч якось виправдати своє існування. Цього разу на конкурс з продажу виставлені Аграрний фонд та Державна продовольчо-зернова корпорація.

Відео дня

Про продаж цих компаній вже говорили тисячу разів. По суті, Аграрний фонд нічим не володіє, крім інвестиційних коштів від держави. Сьогодні його активи складають близько 3,3 млрд грн. Якщо зараз його приватизувати і розпродати, держава втратить гроші, тому, поки компанію не капіталізували, про приватизацію говорити зарано.

У ДПЗКУ трохи інша історія. Сильна закредитованість з боку Китаю ($3 млрд) створює певні складності при пошуку претендентів на актив. Хіба що компанію купить китайський бізнес. Хоча і був якийсь інтерес з боку Китаю, але поки ні до чого це не призвело.

2 Євросоюз відмовився від української курятини

Введено ембарго у зв'язку зі спалахом пташиного грипу в Херсонській області. Експорт м'яса птиці до ЄС здійснюють три українські підприємства – Миронівський хлібопродукт, Агромарс і Пан Курчак. Втім, найбільше в ЄС відвантажує перший.

Поки що бити на сполох не варто. По-перше, обсяги безмитної торгівлі вкрай малі, і квота в 36 тис. т. давним давно обрана. По-друге, у загальному обсязі експорту цієї продукції частка відвантажень на ринок ЄС не велика.

По-третє, є велика ймовірність, що ЄС перегляне своє рішення і прийме принцип регіоналізації по Херсонській області, і відновиться експорт. Це може статися вже через 14 днів.

3 Ovostar Union придивляється до бізнесу в Польщі

Другий за величиною виробник яєць в Україні проводить експертизу птахівничого комплексу у Польщі.

Досі особливої гостинності від ЄС очікувати не доводилося. На ряд продуктів українських виробників є дуже маленький обсяг безмитних квот, у той час як у зворотному напрямку на вітчизняний ринок надходить продукція без обмежень.

Купівля активу можливо б стала своєрідним трампліном і пропускним пунктом і допомогла б підвищити впізнаваність українських товарів на ринок ЄС.

4

Німецька компанія купляє ряд українських цукрових заводів

Pfeifer&Langen стає власником шести цукрових заводів в Тернопільській області.
Власником цих підприємств була компанія Т-Цукор сім'ї Гут, бізнес яких став розсипатися, як картковий будиночок в кризу. Майно цукрових заводів було в заставі за кредитами в Промінвестбанку та перейшло у власність банку.

Фінустанова знайшла профільного інвестора і продала йому ці виробничі активи. Можливо, з сильним західним інвестором цукрові заводи зможуть зажити по-новому. Якщо, звичайно, до них не наїде якась перевірка (як це часто у нас буває), і тоді про розвиток, та й взагалі, про спокійне життя можна буде забути.

5Птахівники отримують половину держдотацій закладених на 2017 рік

Йдеться про суму в 2 млрд грн. Передбачається, що гроші будуть рівномірно розподілені між компаніями, згідно з сумою сплаченого ними ПДВ.

Чи потрібна така підтримка, питання суперечливе. Адже якщо слідувати цій логіці, то допомогу отримують великі агрохолдинги, які найменше потребують саме такої підтримки від держави.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X