Столичний експеримент. На Бессарабському ринку обкатують процедуру продажу прав на торговельні місця

20 лютого 2018, 19:15

У перспективі така практика може пошириться на всі комунальні ринки країни.

Процедура торгівлі на великому продуктовому ринку у центрі столиці стане публічною, а право на оренду точок розіграють на аукціоні, повідомив у понеділок на сторінці у соцмережі Facebook Денис Пікалов, заступник директора департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Відео дня

Право оренди буде продаватися через електронні аукціони ProZorro.Продажі. "Менше корупційних ризиків і менше додаткових посередників", – такими словами описує Пікалов новий підхід до передачі торгових місць на ринку.

Сьогодні КП Бессарабський ринок виставив на торги через майданчик Е-Тендер три лоти. На аукціон виставили вільні місця у фруктовому, овочевому і м'ясному відділах столичного ринку. Вартість права на торгове місце, складає 1567 грн/місяць в овочевому та фруктовому відділах, і 1615 грн/місяць в м'ясному. Подати заявку може будь-хто до кінця місяця, а сам тендер пройде на початку березня. Переможець торгів отримає право укласти договір оренди мінімум на три місяці.


Бессарабський ринок – перший і найбільший критий продуктовий ринок в країні. Ринок побудували і відкрили у далекому 1912 році. Одне з найперших місць у столиці, де можна було купити продукти цілодобово. КП Бессарабський ринок зареєстровано у 1992 році і служить майданчиком для оптової та роздрібної торгівлі товарами широкого асортименту. Власником підприємства виступає Київська міська рада.


Бессарабський ринок стане першим комунальним ринком в Україні, де місця оренди передадуть шляхом відкритих торгів. Зараз торгові точки на цьому ринку віддають у "ручному режимі", за допомогою звернення в адміністрацію КП. За словами Ганни Гончарової, провідного юриста ринку на Бессарабці, часто місця на ринку віддають в оренду на 10 днів. Є випадки оренди на 1-3 дні.

"Зараз в основному місця дістаються якимось кумам, сватам і іншим родичам, які перездають їх в суборенду, залишаючи собі непогану маржу", – скаржиться Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі. З запуском процедури оренди торгових точок на ринку через публічні торги, заробляти на суборенді вже ніхто не зможе.

Але столична влада зараз сподіваються не тільки на це, але і на те що за допомогою торгів можна значно підняти цінник. Минулого тижня поблизу метро Арсенальна у Києві за допомогою аукціону передали місце для виїзної торгівлі площею 4 кв.м за рекордні 840 тис. грн за рік використання. Олексій Соболев, керівник Prozorro.Продажі, вважає, що вартість оренди місць на Бессарабському ринку обов'язково зросте, як це було з точкою у київському Головпоштамті, коли ціна після проведення торгів виросла у п'ять разів від початкової.

При цьому радник маркетплейсу аукціонів Ubiz.ua Дмитро Бойко не виключає, що за зростанням вартості місць на ринку піде збільшення цін на товари. Нефьодов же сподівається, що результат від нововведень буде позитивним для всіх учасників процесу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

А в перспективі така система передачі прав оренди місць повинна запрацювати на всіх комунальних ринках України. Для цього команда Мінекономрозвитку готова запропонувати зміни у закон Про оренду державного та комунального майна.

Показати ще новини
Радіо НВ
X